Nový Hyundai i20 sa dočká svetovej premiéry už o dva týždne na tohtoročnom ženevskom autosalóne. Automobilka pritom len nedávno uverejnila prvé jeho skice, aby nalákala záujemcov a udržala auto v pozornosti médií. Teraz sa to však podarilo niekomu cudziemu ešte výraznejšie, než samotnej fabrike. Svetom internetu totiž začali kolovať prvé "fabrické" fotografie novinky.

Únik alebo zámer? Je to jedno

Diskutovať o pôvode fotografií nemá cenu. Je na nich celé auto v plnej kráse, a tak to skôr vyzerá na premyslenú akciu zahalenú rúškom chceného tajomstva. Každopádne je vidieť, že Hyundai i20 bude jedným z najkrajších zástupcov segmentu malých áut. Na druhej strane je pravdou, že súčasní konkurenti budú aj z estetického hľadiska pre i20 zdatnými súpermi. Najmä francúzska úderka Renault Clio – Peugeot 208 vytiahla do boja o zákazníka veľmi silné vizuálne zbrane. Hyundai im každopádne kontruje a vracia úder.

O technike automobilka zatiaľ mlčí, veľa sa toho dá síce predpokladať, no nebudeme špekulovať. Hyundai nás možno aj po tejto stránke v Ženeve nakoniec niečím prekvapí.