Len nedávno sme vás informovali o perfektnom čase Seatu ST Leon Cupra v zelenom pekle. Leon sa tak stal najrýchlejším kombi na ringu, keď stopky ukázali čas 7:58,12. Najrýchlejšie časy cestných áut na Nürburgringu sa pohybujú pod hranicou 7 minút. Doteraz magickú hranicu siedmych minút prekonali len dve automobilky Radical a Porsche. Kým Radical SR8LM môžeme len ťažko označiť za normálne auto, také Porsche 918 ním nepochybne je. V roku 2013 zajazdil Marc Lieb za volantom Porsche 918 Spyder čas 6:57. Ak by sme mali tipovať výrobcu ,ktorý v blízkej dobe prekoná hranicu 7 minút tak by sme vyberali z trojice McLaren, Ferrari alebo Koenigsegg. Pod 7 minút sa však dostal niekto úplne iný, Lamborghini. Výrobca, ktorý ide proti prúdu a v hybridnej dobe ostal verný veľkoobjemovým atmosférickým motorom. Lamborghini ukazuje, že sa to dá aj bez elektromotorov a preplňovania.


Neznámy testovací jazdec zajazdil na Aventadore LP750-4 SV čas 6:59,73. Rekordný čas vznikol pri testovaní pneumatík Pirelli P Zero Corsa, tie vyvinuli špeciálne pre model Aventador SV. Pneumatiky sú homologované do premávky. Výkon Lamborghini je uznania hodný, hlavne pri pohľade na čas Porsche 918 Spyder(6:57), ktoré má vyšší výkon a hybridnú techniku. Lamborghini bojuje „len“ s atmosférickým 6,5 litrovým motorom V12, ktorý má výkon 750 koní. Na Nordschleife dokáže dosiahnuť veľmi dobrý čas. Pritom ho kúpite len za zlomok ceny Porsche. Lamborghini si pýta za jeden kus „len“ 327 190 €.

 

Označenie SuperVeloce (SuperRýchly) dáva v prípade Aventadoru úplne nový význam. Maximálka cez 350 km/h, 0-100 km/h za 2,8 s.

Zdroj: gtspirit