Niekedy sa na internete objaví fotka zaprášeného luxusného alebo športového auta z inej časti sveta, väčšinou tej arabskej, ktoré zostalo samo na „boj s prírodou“. Dôvody takéhoto opustenia auta môžu byť rôzne. Občas je to preto, že pre majiteľa bola hodnota vozidla tak malá, že mu nestála ani za predaj. Inokedy bol vraj na úteku pred zákonom, v ďalších prípadoch pred niečím iným alebo jednoducho len odišiel na dlhšiu cestu do zahraničia a o ostatné sa postaral čas a počko.

Ak už sa takýto nález uskutoční, jedná sa väčšinou o pár kusov áut, no ak je šťastný deň, môže ich byť aj viac, tak ako vo francúzskej stodole, kde ich našli 100. V r2013 bolo vietnamskému pašerákovi Ha Tuan Dungovi (prezývaný Železná ruka) zabavených 144 luxusných áut. Niekoľko ľudí zatkli a autá ako dôkaz zobrali a schovali do skladu. Od tej doby však sadá na autá prach a nie je ho málo. Okrem toho je v sklade aj dosť vlhko. Jednoducho nie moc dobré miesto na skladovanie takýchto skvostov. 

Poďme ale k zbierke samotnej, v ktorej by si určite každý vybral. Môžeme tu vidieť Ferrari 430 Spider, 430 Scuderia, Maserati Gran Turismo, Mercedes-Benz GL, BMW 7, Porsche Cayenne, Range Rover, Mercedes-Benz G, ale aj luxusné kúsky značiek Maybach, Rolls-Royce a Bentley. Budúcnosť týchto áut je zatiaľ nejasná, no nie je vylúčené, že budú predané v aukcii. K tomu najhoršiemu kroku, zničeniu, dúfam nepríde. Než sa oficiálne dozvieme, čo sa s autami stane, pozrite si fotogalériu, ktorá je ohromujúca a zároveň smutná.