Koncept Faraday Future FF 91 je elektromobil známy skvelou akceleráciou. Na stovku to dá len za 2,3 sekundy a pýši sa tým, že poráža aj Teslu model S P100D. Je tak jedným z najrýchlejších áut na svete, nielen medzi elektromobilmi. Tento čas však dosiahol koncept, ktorý ani zďaleka nemal hmotnosť finálnej verzie. Tesla však reagovala novým módom. Volá sa Ludicrous +. Vďaka nemu dá sériová P100D stovku len za 2,389 sekundy.

Elon Musk tvrdí, že s novým režimom môže byť Tesla ešte rýchlejšia a porazí Faraday Future aj na tomto poli. Chce to ukázať pri testovaní zrýchlenia v Las Vegas. 

Je ozaj zaujímavé sledovať tento konkurenčný boj. Takéto parametre zrýchlenia sú podľa mňa v praxi už dosť za limitom a neviem si celkom predstaviť, ako ich bežný vodič využije. Keď sa však s takýmto autom postavíte na šprintérsku dráhu, aby ste to všetkým majiteľom áut so spaľovacím motorom ukázali, 99 % z nich len otvorí ústa a nezmôžu sa na slovo. Je sympatické vidieť, že Tesla sa na tomto poli nevzdá bez boja. Ak by aj v budúcnosti o pár desatín sekundy prehrala, stále však vyhráva cenou. Faraday Future stojí viac než dvojnásobok!