Volvo je výrobca automobilov, ktorý je známy najmä vďaka prístupu k bezpečnosti. Už desaťročia patrí na špičku v tejto oblasti. Avšak posledné roky sa švédska značka skloňuje aj pre krásny dizajn a štvorvalcové motory. Iste ste už zachytili, že viac ako štyri valce nedostanú žiadne modely, dokonca ani tie športové.

„Elektrifikácia bude hrať v budúcnosti veľmi dôležitú úlohu...v princípe, každý Polestar má mať nejaký druh elektrifikácie, pretože je to vrchol našej ponuky,“ dodáva Kerssemakers.

Prvým novodobým Polestar modelom by mal byť sedan S90 s očakávaným výkonom cez 500 koní.

„Polestar sme kúpili pre ich skúsenosti s pretekaním. Nejdeme vyrábať pretekárske autá, ale využijeme skúsenosti, aby sme postavili skutočne dobré, dynamické auto,“ hovorí Lex Kerssemakers, šéf Volvo North America. Už dlhšiu dobu je známe, že Polestar modely budú používať štvorvalce, ktorým pomôžu elektromotory. „Elektrifikácia bude hrať v budúcnosti veľmi dôležitú úlohu...v princípe, každý Polestar má mať nejaký druh elektrifikácie, pretože je to vrchol našej ponuky,“ dodáva Kerssemakers.

 

Kedy príde prvý hybridný Polestar model? Ten by mohli Švédi odhaliť už v priebehu prvej polovice roka 2017. Mohlo by ísť o typ S90/V90 Polestar. Auto dostane určite vyšší výkon ako momentálny vrchol ponuky twin-engine T8 (407 koní). Očakáva sa niečo cez 500 koní. Polestar bude chcieť konkurovať nemeckým divíziám Mercedes-AMG, BMW M a Audi RS.

 

Kerssemakers nevidí problém v tom, že Volvo vyvíja na jednej strane autonómny systém a na druhej športové modely zamerané na vodiča. „Nevidím v tom žiadny problém, pretože nakoniec stále staviame autá s volantom. Stále je tu sloboda jazdy. Takže to nie je vôbec kontroverzné, dynamika nevylučuje autonómnu časť. Dokážem si predstaviť autá Polestar s našim autonómnym balíkom,“ tvrdí Kerssemakers.


Zdroj: cnet

 

GEELY ROKUJE S LOTUSOM. POMÔŽU BRITI SO STAVBOU ŠPORTOVÉHO VOLVA?

GEELY ROKUJE S LOTUSOM. POMÔŽU BRITI SO ...

Nedávno sa objavili špekulácie o tom, že čínsky koncern Geely má záujem o kúpu Lotusu. Shufu Li, šéf Geely, však ...

07. 11. 2016
HYBRIDNÉ VOLVO XC90 DOSTALO FABRICKÝ TUNING. UŽ NEPRERADÍ V ZÁKRUTE

HYBRIDNÉ VOLVO XC90 DOSTALO FABRICKÝ ...

Volvo XC90 hneď po predstavení zaznamenalo veľký predajný úspech. Po tom, čo sme v našom teste vyzvŕtali Volvo XC90 ...

17. 06. 2016