Majstrovstvá Európy vo futbale sú predo dvermi. Tisíce slovenských fanúšikov pôjdu povzbudiť náš tím priamo do Francúzska. Pre relatívne veľkú vzdialenosť sa ich najviac chystá cestovať lietadlom. Nájde sa však veľa takých, ktorí preferujú auto. Ak k nim patríte, Hyundai ako oficiálny partner turnaja pripravil informácie, ako sa čo najrýchlejšie a bez problémov dostať priamo na zápas. Keďže fanúšikovia sa vypravia na cestu z celého Slovenska, kvôli prehľadnosti sú údaje spracované s východiskovým bodom Bratislava.

Hyundai radí ako ísť autom na ME 2016 vo Francúzsku

1. zápas odohrajú slovenskí futbalisti 11. júna o 18.00 h

...na štadióne Bordeaux s kapacitou 42 000 miest. Naším súperom bude Wales. Sem prídu autom naozaj len najväčší fanúšikovia, keďže ide o najdlhšiu trasu. Možností je viacero, ale ak si zvolíte trasu cez Mníchov, Karlsruhe a Besancon, je to približne 1 780 km. Z toho až 1 550 km pôjdete na dobrých nemeckých a francúzskych diaľniciach. Takže v cieli budete približne o 19 hodín. Keďže ide o extrémne dlhý čas, odporúčame rozdeliť si cestu na dve etapy a prespať. Po deviatich hodinách jazdy, čo je približne polovica, sa ocitnete v Štrasburgu. Je tam dostatok ubytovacích zariadení a zastávku si môžete spestriť aj krátkou prehliadkou pamätihodností prekrásneho mesta. Čo sa týka poplatkov za cestu, v Rakúsku stojí 10 dňová diaľničná známka 8,80 €, v Nemecku sú diaľnice bezplatné a vo Francúzsku sa platí mýtne podľa konkrétneho úseku, ktorý prejdete. Spolu vás táto cesta na diaľničných poplatkoch vyjde približne na 75 €.

2. zápas, v ktorom vyzveme Rusko, hráme 15. júna o 15 h

...Lille na štadióne Stade Pierre Mauroy s kapacitou 50 000 miest. Keďže ide o mesto, ktoré je zo všetkých troch najbližšie, odborníci práve tu predpokladajú najvyššiu účasť fanúšikov s autami. Pri najrýchlejšej trase cez Norimberg, Kolín a Namur hovoríme o celkovej dĺžke 1 300 km. To by ste mali zvládnuť za niečo vyše 13 hodín. Mimo diaľnice pôjdete len pár kilometrov, preto ju pri striedaní šoférov a s nevyhnutnými prestávkami môžete zvládnuť aj bez prespania. Ak by ste sa však predsa len rozhodli neriskovať a radšej si na jednu noc niekde oddýchnuť, odporúčame zastávku vo Frankfurte nad Mohanom. Dostanete sa tam zhruba po ôsmich hodinách a okrem veľkej možnosti ubytovacích kapacít si môžete čas skrátiť aj v jednom z veľkých nákupných centier, ktoré v meste nájdete. Pri tejto trase vás diaľničné poplatky vyjdú na necelých 70 €.

3. a najprestížnejší zápas hráme s favoritom skupiny Anglickom 20. júna o 21 h

...v Saint-Etienne na štadióne Stade Geoffroy-Guichard s kapacitou 42 000 miest. Trasa cez Mníchov, Bern a Ženevu trvá približne 14 hodín. Prejdete na nej spolu 1 300 km, z toho zhruba len 100 km mimo diaľnice. Aj táto vzdialenosť sa dá zvládnuť pri striedaní šoférov bez prespania, odborníci však predsa len v rámci vlastnej bezpečnosti odporúčajú ísť na dve etapy. Ak sa však aj vzhľadom na neskorší začiatok zápasu rozhodnete ísť na jeden raz, zastávku si môžete spraviť napríklad v Ženeve. Tam si skvele odpočiniete napríklad pri prechádzke na brehu tamojšieho jazera a do cieľa to už potom máte necelé tri hodiny. Aj v tomto prípade vás diaľničné poplatky vyjdú na necelých 70 €.
 

Pri ceste nezabúdajte, že maximálna povolená rýchlosť je na rakúskych diaľniciach 130 km/h, na nemeckých síce môžete ísť na niektorých úsekoch neobmedzenou rýchlosťou, inde však musíte dodržiavať obmedzenia podľa značiek. Keď už budete vo Francúzsku, maximálna povolená rýchlosť je 50 km/h v obci, 90 km/h mimo obce a 130 km/h na diaľnici. Pokuta za prekročenie rýchlosti o 20 km/h sa pohybuje od 90 € do 135 € a najvyššia môže byť až 1 500 €. Ak ste sa teda už rozhodli, že náš tím pôjdete povzbudiť autom, Hyundai vám želá šťastnú cestu a príjemný futbalový, ale aj motoristický zážitok.

zdroj: Tlačová správa Hyundai Motors Slovensko