Dajte si pozor na to, akú vodu v ostrekovačoch používate. Tvrdá voda dokáže dlhodobo auto veľmi zohyzdiť a vám narobí zbytočné starosti a výdavky.

Konkretny príklad sa týka Škody Superb, ktorý mal vodný kameň z agresívnej ostrekovacej zmesi po celej prednej časti vozidla, streche a dokonca aj zadnej kapote. Keďže vodný kameň sa nedal umyť a z bezpečnostného hľadiska v KV Detail agresívnu chémiu nepoužívajú, rozhodli sa vodný kameň z laku odstrániť strojovým leštením. Leštenie je bezpečné, navyše lak získal hlboký lesk a zmizli škrabance. Pár ušetrených centov malo v tomto prípade za následok niekoľko desiatok eúr za odstránenie vodného kameňa strojovým leštením.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Najlepšia je prevencia

Najdôležitejšia je prevencia. To znamená, používať osvedčené zmesi - účinné a bezpečné. Napr. Sonax, alebo Autoglym, ktoré mimochodom vedia naplniť priamo v prevádzke KV Detail v Hoteli Bratislava. Ich výhodou je, že majú pH-neutrálne zloženie, čiže neškodia ani vosku.

Ak Vás trápi podobný problém s vodným kameňom, alebo potrebujete preleštiť auto, kontaktujte priamo KV Detail na 0907 079 922 alebo info@kvdetail.sk