Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

V závislosti od používania sa odporúča pravidelné vysávanie, nielen podlahy a kobercov, ale aj látkových sedadiel, odkladacích priečinkov a batožinového priestoru. Pamätať treba aj na ťažko dostupné miesta. Napríklad priestor medzi sedadlom a stredovou konzolou vysať nečistoty úzkym nádstavcom. Pravidelným vysávaním sa v aute (najmä na palubnej doske) tvorí menej prachu, čo poznať aj na čistote palubnej dosky. Taktiež to poznať na kvalite vzduchu v interiéri.
 

Keď je povysávané, starostlivosť si vyžadujú všetky plastové časti vo vozidle. Ideálne ich pretrieť drsnejšou mikrovláknovou utierkou a prostriedkom na čistenie plastov, alebo tzv. APC (all purpose cleaner - čistič všetkých povrchov). Táto kombinácia odstráni zájdenú špinu aj z pórovitých plastov. Špeciálnu starostlivosť si vyžadujú najviac ochytávané časti ako predné dvere, volant, riadiaca páka a páka ručnej brdzy a smerovkové páčky. Ak auto šoféruje žena, venujte týmto spomenutým častiam väčšiu pozornosť, nakoľko je pravdepodobné, že budú od mastného makeup-u.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Na záver veľmi odporúčame čistiť sklá. Čelné býva často zamastené, najmä ak na vozidle dlhšie neboli menené filtre. Pohyby zhora-nadol, mikrovláknová utierka s krátkym vlasom určená na sklo a kvalitný čistič zabezpečia priehľadné sklo bez šmúh. V prípade, že nemáte čas, chuť alebo priestory na čistenie, využite služby profesionálov z ručnej umyvárne KV Detail v bratislavskom Ružinove. Pred čistením vozidlo prezrú a  rozsah čistenia odporučia. Možno sa dohodnete aj na tepovaní, hĺbkovom čistení kože alebo dezinfekcii interiéru ozónom, najmä ak je zafajčený alebo v ňom vozíte psy. KV Detail má otvorené denne 8 - 18h, v soboty 9 - 14h.