Porsche 911 GT3 RS generácie 991 je dokonalé športové auto. Či po stránke technickej, alebo vzhľadovej. Veru, jedno v originálnom stave by som raz v garáži chcel mať. O to viac ma zaujal tento „projekt“. Pri prvom pohľade na toto Porsche som ostal trochu znechutený. Zničili jednu budúcu legendu? Nakoniec je to, chvalabohu, inak. V starom štýle Gulfu mu to neskutočne svedčí. Posúďte sami.

„Rust Style“ vo farbách Gulfu

Podceniť tento projekt by bolo nemiestne. Porsche 911 GT3 RS transformovali v Neidfaktor-e. Hlavnou témou úpravy zovňajšku je olepenie karosérie do stále modernejších Rust Style fólií. Nie je to zničená karoséria, akoby sa mohlo na pohľad zdať. Obliekli mu primárne modré a oranžové farby Gulf Racing. Fejkové stopy hrdze a potrhanej fólie majú až 3D efekt. Mal som problém rozoznať, či ide o reálne poškodenia, alebo iba o fóliu.

Musím povedať, že toto Porsche sa mi páči! Nie je to ale láska na prvý pohľad. Vyzerá ako z Le Mans po ukončení závodov a odložení na pár desaťročí do stodoly. Je nezvyčajné a ďakujem za každý takýto projekt. Veď fóliu viete dať kedykoľvek dole...

Zdroj: Carscoops , Neidfaktor