Alfa Romeou pred dvoma týždňami predstavila kľúčové stredne veľké SUV. To má spolu s Giuliou dostať značku opäť na výslnie. Športovo-úžitkové vozidlo je preto logickým krokom. Vo svete sa táto kategória teší veľkej obľube. Alfa zatiaľ oficiálne ukázala len vrcholné prevedenie Quadrifoglio. Predaje však budú robiť obyčajné verzie a ich prvé fotky práve „unikli“ do sveta.

Športové ambície potvrdzuje aj názov Stelvio, ktorý vychádza z talianskeho horského priesmyku Passo dello Stelvio.

Takto vyzerá obyčajné Stelvio

Dobrou správou je, že dizajnové rozdiely medzi bežnými verziami a vrcholnou Quadrifoglio sú minimálne. Obyčajné Stelvio nemá otvory na kapote alebo ďalšie otvory na prednom nárazníku, ktoré chladia brzdy. Stelvio pripomína dizajnovými prvkami Giuliu zvonku aj vo vnútri. Predsa len stoja na rovnakej platforme a prichádzajú v krátkom čase po sebe.


Mimochodom, auto má patriť k dynamicky orientovaným SUV na trhu. V lepších verziách bude konkurovať Jaguaru F-Pace a Porsche Macan. Športové ambície potvrdzuje aj názov Stelvio, ktorý vychádza z talianskeho horského priesmyku Passo dello Stelvio.

Pre porovnanie vrcholná verzia Quadrifoglio, ktorá dokáže zdolať Nurburgring za rekordný čas 7:59

Pod kapotou môžeme čakať rovnakú paletu motorov, akou disponuje sedan Giulia. Základom tak bude 2,2, litrový turbodiesel s výkonom 110 kW (150 koní), 132 kW (180 koní) a 154 kW (210 koní). 2,0 litrový benzínový turbomotor príde vo výkonových verziách 147 kW (200 koní), 184 kW (250 koní) a 206 kW (280 koní). Vrcholom bude prepĺňaný V6 s objemom 2,9 litra a výkonom 375 kW (510 koní). Z prevodoviek bude k dispozícii 6-stupňový manuál a 8-rýchlostný automat. Základom je pohon zadnej nápravy, ale samozrejmosťou je aj pohon všetkých kolies Q4. Zatiaľ nie je známe, či ho dostanú všetky motorické verzie.


Oficiálne predstavenie vozidla očakávame na jar a cena bude o niečo vyššia ako v prípade Giulie, ktorá začína s motorom 2,2 D (150 koní) na sume 33 300 €.

VEĽKÉ PREDSTAVENIE ALFY STELVIO UŽ DNES!

VEĽKÉ PREDSTAVENIE ALFY STELVIO UŽ DNES!

Alfa už dávnejšie avizovala príchod nového modelu Stelvio. Pôjde o vôbec prvé plnohodnotné SUV značky. Alfe takýto ...

16. 11. 2016
ALFA ROMEO GIULIA SPORT WAGON PRÍDE V ROKU 2017

ALFA ROMEO GIULIA SPORT WAGON PRÍDE V ROKU ...

Alfa Romeo Giulia je viac než dôstojný nástupca typu 159. Podľa motoristických odborníkov ho prekonáva vo všetkých ...

01. 11. 2016