Suzuki Gitara to schytala

Suzuki Gitara to schytala počas silvestrovskej noci. Nebola to síce tragédia, no iste to žiadneho majiteľa nepoteší. Mňa teda určite nie!  

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Iste, ideálne je parkovať  auto v garáži, alebo pod strechou. Ak to nie je možné, obstojné riešenie ochrany pred silvestrovskou nocou je auto plachta. Ja som už pár dní predtým zvolil tretie riešenie, hrubú ochrannú vrstvu vosku na karosérii. Chalani z KV detail ho nanášajú v dvoch vrstvách. Primárne v rámci programu ochrany karosérie auta pred nástrahami zimy.

Suzuki Gitara túto kúru podstúpila len pár dní pred sviatkami. Karoséria novučkého auta bola dovtedy úplne surová, bez akéhokoľvek ošetrenia. Gitaru sme ostatné dni užívaním zababrali nielen zvonka, ale aj vnútri. Nechcel som ju šupnúť na kefy, určite nie v tom mladom veku aj s ohľadom na to, že je čierna. Na tej jemné škrabance vyšľahané do číreho laku tvrdými kefami z umelej hmoty vidno najviac. Napriek tomu, že mne najbližšia kefová umyvárka má mäkšie a ku karosérii oveľa zhovievavejšie pryžové kefy, minimálne prvé komplexné umytie aj s ošetrením si každé nové auto zaslúži citlivo ručne.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Gitaru na Silvestra chránila jesenná príprava auta na zimu

Chalani v ručnej umyvárke KV detail v Bratislave od začiatku ponúkajú počas jesene program komplexnej prípravy auta na zimu. Viac než 4-hodinový program ručnej práce na aute obsahuje 8 krokov od predumytia až po aplikáciu tekutých stieračov a impregnáciu pneumatík olejom. Čo presne program obsahuje nájdete tu: https://kvdetail.sk/sluzby/jesenna-akcia/
 

Na stredne veľké auto veľkosti ako je táto Suzuki Vitara stojí program síce 89 €, ale jeho účinky majú byť zreteľné aj po troch mesiacoch, inými slovami na konci zimy. Medzi tým má stačiť auto bežne (nie detailne) umývať tlakovou vodou a povysávať. V tom svetle, po rozrátaní prvotnej sumy na tri mesiace to nie je žiadna tragédia.

Som veľmi rád, že ho Gitara stihla, aj keď to bolo dosť na tesno. Bolo jasné, že počas silvestrovskej noci ostane pod holým nebom v zastavanej časti. A tu sa, napriek plošnému zákazu použitia zábavnej pyrotechniky na území mesta, stále nájde veľa ľudí, ktorých toto nariadenie netrápi a doprajú si svoju hlučnú a blýskajúcu zábavu na plno. Ako vyzerala Gitara ráno dokumentujú nasledovné fotky v galérii. Na karosérii som našiel zbytky zábavnej pyrotechniky troch rôznych farieb a materiálov. Niektoré spláchlo ostriekanie tlakovou vodou, no hneď sa ukázalo, že bude potrebné klasické ručné umytie hubkou a penou. Pravdupovediac, nebolo mi všetko jedno. Obával som sa prepalov či škrabancov na karosérii, no vďaka hrubšej vrstve vosku Suzuki Gitara to schytala bez trvalého poškodenia. Ako je na tom vaše auto? Napíšte do diskusie, prípadne hlasujte v ankete nižšie.

Suzuki Gitara v KV detail

Po programe PRÍPRAVA AUTA NA ZIMU stačí auto bežne umyť a razom vyzerá ako nové. Sledujte tu hydrofóbnosť navoskovanej karosérie na kapote. Paráda :)  

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov
SCHYTALO VAŠE AUTO "RANY" SILVESTROVSKEJ NOCI?
 • Nie, auto garážujem ( 43% )

   

 • Nie, zatiaľ som mal pod holým nebom šťastie ( 39% )

   

 • Párkrát sa mi to stalo ( 10% )

   

 • Pravidelne mám v novom roku na aute zvyšky pyrotechniky! ( 8% )

   

Odpovedalo 145 ľudí