Land Rover DC1 Concept

Autá ako Land Rover DC1 Concept...

Range Rover Evoque Convertible

...a Range Rover Evoque Convertible tu budú už čoskoro.

Veľmi ambiciózne plány predstavil nedávno Land Rover. Ohromný celosvetový úspech typu Evoque asi zaskočil aj samotnú značku, no dnes sa na jeho vlne chcú v LR vyšvihnúť ešte vyššie. Cieľom je zvýššiť predaj Land Roverov a Range Roverov do roku 2020 na 600 000 áut ročne. To sa dá dosiahnuť jedine zvýšením počtu ponúkaných typov a modelov. V pláne je rozšírenie rodiny Freelandera s 5 a dokonca 7 miestnymi verziami a nová generácia typu Defender, ktorý má ponúknuť rovnaké množstvo miest na sedenie. K nim by sa mali pridať aj modely štýlu pickup s veľkou kabínou pre 5 osôb, tzv DoubleCab.

Narásť má aj modelová ponuka typu Evoque o verzie XL, už spomínaný Evoque cabrio a úplne nový typ menšieho Range Rovera, ktorý má byť pod RR Sport. Tieto plány vo výsledku rátajú s celkovo 16 novými autami v dlhodobom horizonte.

Šéf značiek Jaguar Land Rover Ralf Speth chce predstaviť svetu v najbližších 5 rokov 40 nových modelov. Aby boli tieto plány realizovateľné, značky preinvestujú 2 miliardy libier. 1,8 miliardy z nich použijú na výstavbu novej fabriky v Číne, ktorá má vyrábať 130 000 áut ročne. Tie majú byť určené pre Čínsky a Ruský trh, lebo oba v ostatnom čase prejavujú o autá tohto druhu stále väčší záujem.

Aktuálna ponuka značky vyzerá nasledovne:

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov