Pre návštevníkov webu TopSpeed je ale možno podstatnejšou informácia, že CK HITKA zabezpečí výnimočné a neopakovateľné zážitky aj z jazdy na skutočnom monoposte F1. Niekoľko rokov už totiž ponúkame jedinečnú stáž na monoposte F1, v rámci ktorej budete v prostredí skutočnej pretekárskej stajne sami riadiť ef-jednotku s výkonom 650 koní a zrýchlením z 0 na 200 km/hod. za púhych 5 sekúnd. Prípadne môžete absolvovať aj krst na dvojsedadlovej F1 riadenej už profesionálnym pilotom skoro pretekárskym tempom. A to všetko na uzatvorenom pretekárskom okruhu. Nikde inde niečo podobné ako v F1, na štyroch kolesách určite nezažijete!

 

Aj vy sami tak môžete zažiť potešenie a eufóriu z pilotovania skutočnej F1! Lebo skutočne len s ef-jednotkou prežijete ten naozajstný neopakovateľný a vzrušujúci deň plný rýchlosti, emócií a zimomriavok. Také zrýchlenie, preťaženie pri brzdení až do 4 G či fantastickú atmosféru vám nenahradí nijaký superšport, ale ani žiadna školská formula. Samozrejme, nie každý si brutálny monopost F1 trúfne aj riadiť. A platí to aj pre majiteľov športových áut. Ide však naozaj o životný zážitok. Aj preto je stáž na F1 taká jedinečná. Okrem iného je tiež ideálnym darčekom pre ozajstných fanúšikov F1. Alebo aj výbornou motiváciou hoci pre obchodných partnerov, či splnením sna skupinky nadšencov rýchlej jazdy. Neopakovateľné dojmy z dňa plného adrenalínu môžete zažiť za relatívne dostupnú cenu – úvodné zoznámenie s F1 je už za 1.300,00 EUR.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Bližšie informácie o atraktívnej jazde na F1 a cenách nájdete na našom webe www.jazda-na-f1.sk. Podobný program stáže F1 ako na francúzskom okruhu Var však vieme zabezpečiť aj na známych okruhoch ako Paul Ricard (momentálne možné len pre skupinku), Magny-Cours alebo na okruhu pri španielskej Barcelone. Na všetkých týchto troch okruhoch je ale možné okrem monopostov s motorom V8 riadiť už aj ostrejšie monoposty F1 s motorom V10, ktorých výkon dosahuje fantastických 700 až 800 koní! V závislosti od okruhu sú k dispozícii viaceré monoposty F1: Prost AP04 (2001), Jaguar R3 (2002), Williams FW21 (1999), Benetton B198 (1998), Benetton B196 (1996) alebo Arrows A18 (1997). Ale aj športové autá pre stáže a krsty ako Ferrari F458 Italia, Ferrari F430, Ferrari F360, Lamborghini Gallardo, či dokonca aj trojmiestna F1, samozrejme pre jazdy s profesionálnym pilotom za volantom.

 

Avšak neopakovateľný zážitok môžete s nami získať aj z jazdy na športovom prototype Peugeot 905, dvojnásobnom absolútnom víťazovi legendárnej 24-hodinovky v Le Mans. Toto plnokrvné a očarujúce pretekárske auto pritom dosahuje maximálnu rýchlosť až 350 km/hod. Okrem fantastického jazdného zážitku tu ide aj o výnimočnosť. Lebo naozaj veľmi ťažko budete hľadať ešte niekoho iného, kto sám riadil víťazné auto týchto svetoznámych pretekov v Le Mans. Vyššie spomínané produkty sme samozrejme aj sami vyskúšali. Lyžovali sme tak vo všetkých nami ponúkaných strediskách, riadili sme nielen monopost F1, ale aj lode pri plavbe riečnymi kanálmi po francúzskym vidiekom. Práve preto je CK HITKA tým správnym partnerom.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Napriek už teraz pre automobilových fanúšikov zaujímavej ponuke prichádzame s nie bežnými novinkami aj naďalej. Jednou z nich je určite pôsobivá možnosť navštíviť brutálne preteky NASCAR napr. na okruhu Daytona na Floride. Ale zaujímavým môže byť aj okruh pri Las Vegas, najmä v prípade požiadavky na doplnkový program, prípadne iné okruhy. Ak si však trúfnete, je tu potom taktiež jedinečná možnosť sadnúť si za volant auta zo série NASCAR a riadiť ho počas 8 či 16 kôl!

 

Fanúšikom pilotov zo svetovej série WRC rally tiež dávame do pozornosti horúcu novinku! A síce mimoriadne vzrušujúcu možnosť sledovať vybrané podujatia svetovej rally série WRC naživo a úplne zblízka. V cene balíka budú miestne transfery (obvykle už z miestneho letiska), vstupenka a najmä miestny organizátor, ktorý vás bude sprevádzať a pozná skvelé miesta na sledovanie prejazdov pilotov. A objednať si môžete aj ubytovanie či preprava do danej destinácie. V ponuke uprednostníme najmä podujatia WRC vo Fínsku, vo Švédsku, v Španielsku, vo Walese a vo Francúzsku. V prípade záujmu o VIP vstupenky bude mať účastník možnosť dostať sa až priamo k pilotom, či využiť cateringové služby. Pre mimoriadny záujem o takéto podujatia je ale potrebné už teraz rozmýšľať nad sezónou 2014. Táto ponuka je vhodná pre menšie skupinky, ale aj pre väčšie firemné skupiny. Ako samostatnú službu popritom ponúkneme aj atraktívnu možnosť vyskúšať si silne adrenalínovú jazdu v rally aute s profesionálnym pilotom za volantom.

 

Aktuálna je ešte aj ponuka pre sezónu 2013 – napr. rally WRC v Španielsku v termíne 23.10.-27.10.2013.

 

Ak ale chcete spoznať, ako to počas rally v takom tíme vlastne funguje a súčasne sa oboznámiť aj s tým, ako bezpečne riadiť auto na snehu a ostať pritom na Slovensku, môže byť pre vás nie nezaujímavou skúsenosťou absolvovanie víkendovej školy jazdy v zimných podmienkach na vybranom mieste na Slovensku. Všetko pod patronátom a so zabezpečením talianskeho rallyového tímu a spravidla na autách Mitsubishi. Úplne ideálny zážitok pre menšie skupinky nadšencov či firemné kolektívy.

 

Autor: Ivan Hitka