Jedenásť mesiacov po kúpe a úplnom odstrojení dostala Fiesta nový lak. Pôvodne to mala byť Performance Blue, modrá perleť známa z Focusu RS ako sme vás informovali. Ale náhoda rozhodla inak. Bolo to presne v deň, kedy sa mala Fiesta lakovať, keď sa na anglickom fóre www.fiesta-mk1.co.uk objavil inzerát : „Predám kompletný interiér na mk1, červenej farby, model Ghia za 70 libier“. No nekúp to!

Nový červený interiér stál v Británii len 70 libier

Nastalo asi hodinové váhanie, po ktorom bolo treba rozhodnúť o inej kombinácii ako modro-červenej. Áno, bude čierna, po bokoch bude mať červené originálne pásy a vtedy sa jej hodí aj červený interiér. Čiernu farbu podčiarknú aj chrómové kľučky, lišty okolo okien alebo taký detail ako vyleštené RS disky, ktoré majú viac než 30 rokov.

Pochrómované disky s rozmermi 5x13

Pochrómované disky s rozmermi 5x13" sú úplná klasika

Interiér bol do týždňa cez známych z Británie doma, farba pre lakírnika ešte v ten deň zmenená a prekvapenie sa dostavilo! Autíčko aj v tejto farbe vyzerá neuveriteľne dobre už teraz. Nasleduje dlhá púť skladania, ktorá by nemusela byť až tak bolestivá, pretože Fiesta dostane veľa dielov úplne nových...

Pozn: mimochodom spomínaný Anglický klub, ktorý sa venuje len jedinému modelu, a to Fieste mk1 (1976-1983) má viac než 4 500 členov :)

Zdroj: www.fordclub.sk

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov