ŠKODA v premiére ukáže MissionL. Koncept blízky sériovej výrobe odhaľuje podobu šiestej škody. Kompaktné 5-dverové auto budúci rok uvedú na trhy v Európe, Rusku a Číne. V duchu princípov internacionalizácie prejde kompaktný liftback špecifickými modifikáciami pre každý z týchto regiónov. Indický trh získa aj svoju vlastný variant v podobe sedanu. To priblíži Škodu k cieľom Rastovej stratégie 2018 vytýčenej minulý rok. Do vtedy chce škoda posilniť predaj na 1,5 milióna vozidiel.


"MissionL odhaľuje podobu nášho nového kompaktného modelu. Veľmi presne ukazuje, kadiaľ sa bude uberať cesta našej značky, "hovorí predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. „Svetová premiéra vo Frankfurte dáva jasný signál, že ŠKODA teraz ide na plný plyn. V najbližších dvoch až troch rokoch budeme predstavovať každých šesť mesiacov nové auto."

Škoda Mission L je elegantne krásny kus

Škoda Mission L je elegantne krásny kus

Nás v TopSpeed.sk celkom prirodzene najviac zaujíma, či z budúcej novinky Škoda plánuje vyrábať aj model so skratkou RS. Sme presvedčení, že s týmto tvarom, veľkosťou a potenciálom by ostrú verziu nemali vynechať. Predpokladám však, že toto sa skôr než na jar na betón nedozvieme...