Galéria: 12 obrázkov

PRO kategória

V kategórii PRO bolo 70 jazdcov. Do TOP 16 TandemBattle sa dostal jeden jediný jazdec, ktorý nebol z Poľska. Tým bol Marko Hučko z teamu driftgarage. Jeho teamový kolega Marian Nikš, žiaľ, vypadol v TOP 32. Najprekvapujúcejšie však bolo, že Marko sa v 16-ke ocitol s najslabším autom, takže v porovnaní napríklad s poľským jazdcom Rzygonskim, ktorého GT86-ka má nameraných 1080 k, bol Marko v e30-ke pick-up, ktorá ma približne 300 k na kolesách vo veľkej nevýhode. Marko však svojimi skúsenosťami a schopnosťami patrí k slovenskej špičke, čo potvrdzuje na každom kole KODS. Napriek nevýhode proti súperom dokázal, že drift nie je len o výkone motora a podarilo sa mu dokonca umiestniť na celkovom III. mieste v kategórii PRO!

Galéria: 30 obrázkov

STREET kategória

V triede STREET z pomedzi 47 zaregistrovaných jazdcov tiež zazneli slovenské mená. Veľká škoda, že Filip Mokráň sa prebojoval len do TOP 32. Tiež patrí do skupiny jazdcov, ktorí majú už pár úspechov za sebou. Nádeje boli vkladané do Michala Warhana Varholiho, ktorý sa zatiaľ v KODS vždy umiestnil a v rámci slovenského kola nesklamal ani teraz. Celkovo vypadol v TOP 16 TandemBattle. Prvé tri priečky v kategórii STREET obsadili Ján Konečný (CZ) na požičanom aute poľského jazdca, druhé miesto Luboš Ďurin a na tretom mieste Fero Buliter Jarolím. V štvrtom kole iDry King of Drift kategórie street patrili prvé tri priečky Ferovi Jarolímovi, druhé miesto János Onódi a na tretej pozícii Michal Warhan Varholy.

Galéria: 35 obrázkov

Dá sa povedať, že slovenskí street jazdci dokázali tých českých na domácej pôde vyšachovať. O to to väčšiu radosť z toho všetci mali. Tieto dva preteky sa jazdili viac-menej súčasne, no každá kategória mala svoju trať. Preteky dopadli nešťastne pre Reného Alexandra, ktorý bol v TOP 32 bodovo o niečo lepšie ako Marko. Pri štarte však do Reného vrazil poľský jazdec a náraz mu zlomil rameno ľavého predného kolesa na jeho GT86. Súčasťou šampionátu bolo aj niekoľko sprievodných akcií, medzi ktorými nechýbalo ani sexy CARWASH sprostredkované spoločnosťou Motul. Spoločnosť STW predviedla driftujúci kamión a monster truck, ktorý pred očami divákov zlikvidoval Ford Fiesta. Niet pochýb, že táto udalosť patrila k jedným z najlepších motoristických udalostí v tomto roku. Posúdiť to môžete sami z množstva fotografií.

autor textu a foto: Ján PAPRSKÁR ihashtag.eu