Továreň Ducati ostala bez súčiastok. Nikto nevie ako dlho bude výroba prerušená.

Továreň Ducati ostala bez súčiastok. Nikto nevie ako dlho bude výroba prerušená.

Taliansko je krajina odkiaľ na cesty prišlo mnoho výnimočných áut. Všetci určite poznáme značky ako Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Ferrari, Lamborghini, Maserati, Ducati a iné. Túto krajinu, ako už určite viete, zasiahlo už druhé zemetrasenie za posledných 9 dní. Počet obetí sa vyšplhal na 15.

Prvé silnejšie otrasy zeme so silou magnitúdy 6 zasiahli Taliansko 20. mája. Už vtedy Ducati uvažovalo o zatvorení továrne. Všetko sa však nakoniec skončilo tak, že výroba pokračovala takmer bez prerušenia.

Aj Ferrari prerušilo na jeden deň výrobu vo svojej továrni v Maranelle.

Aj Ferrari prerušilo na jeden deň výrobu vo svojej továrni v Maranelle.

Druhé zemetrasenie prišlo v utorok. Síce trochu slabšie, ale škodami sa vyrovnalo predchádzajúcemu. Budovy, ktoré poškodili prvé otrasy, ďalšie už nevydržali. Ducati prišlo o sieť svojich dodávateľov a keďže na skladoch nemá takmer žiadne zásoby, musí byť výroba prerušená. Továreň navyše poslala svojich ľudí domov aj preto, aby mohli zachraňovať svoj vlastný majetok a pomáhať ostatným.

Na facebookovej stránke má Ducati oznam: „Dnes je Ducati pre zemetrasenie zatvorené. Ľudia sú ok, my kontrolujeme továreň. V týchto ťažkých chvíľach súcitíme so všetkými ľuďmi a rodinami, ktorých sa zemetrasenie dotklo.“ Kedy dodávatelia budú opäť schopní dovážať súčiastky nevieme. A nevedia to ani v Ducati.

Okrem toho výrobu na deň prerušilo aj Ferrari vo svojej továrni v Maranelle. Ďalšie dni by výroba mala prebiehať normálne.