Seat nedávno spustil veľmi úspešnú ofenzívu SUV s nadmieru vydareným typom Ateca. Vstup do segmentu sa osvedčil ako správny krok a niet sa čomu čudovať. Dnes platí, že kto chce predávať, musí mať SUV. Čím viac typov, tým lepšie. Preto Španieli už pri uvedení Atecy avizovali menšie SUV Arona, postavené na báze Ibizy. Odhalia ho v druhej polovici tohto roka. To nebude všetko. Budúci rok pribudne do portfólia Seatu ďalšie, väčšie SUV.

"To auto k nám pritiahne nových zákazníkov, posilní imidž značky a bude mať veľký vplyv na schopnosť generovať okrajové modely. Auto bude navrhnuté v Barcelone a vyrobené v Nemecku."

Seat výborne zvládol svoje prvé SUV a vďaka veľkému záujmu prídu aj ďalšie

Predstavia 7-miestne auto. Je to logický krok aj vzhľadom na to, že podobný typ už v koncerne nájdeme ako Škoda Kodiaq. Tá stojí na rovnakej platforme MQB A2 ako Ateca, čo automobilke vďaka mnohým spoločným dielom veľmi zjednoduší vývoj. Nové 7-miestne SUV avizoval sám prezident Seatu, Luca de Meo: "To auto k nám pritiahne nových zákazníkov, posilní imidž značky a bude mať veľký vplyv na schopnosť značky generovať okrajové modely. Auto bude navrhnuté v Barcelone a vyrobené v Nemecku. Produkcia je naplánovaná do Wolfsburgu, do srdca VW group a posilní väzby medzi Seatom a VW." Ďalšie detaily zatiaľ automobilka nezverejnila, no môžeme očakávať, že auto príde na trh v 5- a 7-miestnej verzii. V ponuke bude s pohonom predných kolies, alebo pohonom 4Drive a paleta motorov bude veľmi podobná ponuke v Atece.

Zdroj: carscoops

TEST: SEAT ATECA 2,0 TDI 7-ST. DSG 4DRIVE

TEST: SEAT ATECA 2,0 TDI 7-ST. DSG 4DRIVE

Seat bol v nedávnej minulosti v rámci koncernu VW akousi šedou myškou, ktorá nepútala veľa pozornosti. To sa zmenilo s ...

12. 02.
TEST: SEAT LEON XPERIENCE

TEST: SEAT LEON XPERIENCE

Dá sa polemizovať o tom, ktorý výrobca prišiel s prvým bežným cestným autom upraveným pre terén. Volkswagen ...

02. 08. 2016