Tesla nie je lídrom autonómnej jazdy. Podľa analytickej spoločnosti Navigant Research je dokonca na chvoste! Kto by to bol ešte nedávno povedal. Porovnali 19 firiem, ktoré vyvíjajú autá s autonómnou jazdou. Výsledky prekvapili. V kategórii lídrov je 5 automobiliek, medzi nimi napr. GM, VW a Ford. Navigant tvrdí, že je veľký rozdiel medzi tým, ako firmy vníma verejnosť a skutočnými výsledkami a schopnosťou.

 

Prečo autonómna jazda Tesly v štúdii prepadla?

AUTONÓMNE TAXI SA BLÍŽI. UBER VOLVO POTEŠIL OBJEDNÁVKOU 24 000 ÁUT!

AUTONÓMNE TAXI SA BLÍŽI. UBER VOLVO ...

S testovaním autonómnych áut sa roztrhlo vrece. Stavajú sa testovacie polygóny a premávka sa pomaly skúša aj v ...

24. 11. 2017
PODĽA MAZDY AŽ 2/3 VODIČOV CHCÚ ŠOFÉROVAŤ AUTÁ V BUDÚCNOSTI

PODĽA MAZDY AŽ 2/3 VODIČOV CHCÚ ...

Každú chvíľu sú tu novinky o autonómnych autách. Budúcnosť sa blíži, avšak aký je názor väčšiny vodičov? Chcú ...

15. 12. 2017

Komplexný pohľad

Štúdia Navigantu hodnotí nielen technickú úroveň autonómnej jazdy, ale aj zázemie, stratégiu a zdroje pre pretavenie plánov od čistého papiera až po reálny produkt alebo službu. Apple, Uber, Honda a Tesla skončili na chvoste. Nás bude zaujímať najmä posledná menovaná automobilka. Bola jedným z prvých firiem, ktoré priniesli „autopilota“. Zdá sa však, že momentálne ťahá za kratší koniec. Prečo je to tak? Navigant tvrdí, že po ukončení spolupráce s jedným z kľúčových dodávateľov Tesla nedokázala zachovať úroveň so svojím vlastným systémom. "Kým spoločnosť Tesla agresívne podporovala Autopilota, od ukončenia vzťahu s firmou Mobileye spoločnosť zápasí s dosiahnutím rovnakej úrovni funkčnosti s vlastným vyvinutým systémom," tvrdí Navigant.

Zdroj: Navigant Research

Nezahviezdil ani Uber.

Ford uvoľnil miesto pre GM

Bývalý boss svorky Ford „prenechal“ priestor General Motors. GM si od minulého roka veľmi polepšil. Navigant však vysvetľuje, že pokles Fordu nemá príčinu v jeho nedostatkoch, ale vo veľmi kvalitnej konkurencii. Zahanbiť sa nedali ani Daimler, BMW a Volkswagen. Uvidíme, ako sa celá situácia okolo autonómnej jazdy bude vyvíjať. Pre Teslu a jej investorov štúdia nie je príliš potešujúca. Ak popremýšľate, ktoré firmy najviac masírujú reklamou a marketingom verejnosť o svojej autonómnej jazde, sú to práve Tesla a Apple. Realita však môže byť úplne iná...

Súčasným lídrom je podľa Navigantu General Motors.

Zdroj a foto: CNBC, CNET, Uber, Tesla, GM, Navigant