Tesla má mnoho oddaných fanúšikov a veľkej skupine ľudí zmenila pohľad na elektromobily. A hoci je o jej autá naozaj veľký záujem, mnohí kritici jej vyčítajú horšiu kvalitu interiérov v porovnaní s klasickými prémiovými automobilkami. Pravdou je, že Tesla na tom v tejto oblasti nie je vôbec zle, no vedenie spoločnosti sa aj tak rozhodlo do budúcna kvalitu interiérov svojich áut zlepšiť.

Tesla chce posunúť kvalitu svojich interiérov na prémiovú úroveň. Pomôcť jej v tom má bývalý šéf vývoja interiérov Volva.

Interiér Tesly Model X

Pomôcť jej v tom má bývalý riaditeľ konštrukcie interiérov Volva Anders Bell. Že to môže byť správny ťah je jasné každému, kto strávil nejaký čas vo Volve XC90, alebo vo Volve S90/V90. Švédske novinky totiž zvnútra pôsobia naozaj prémiovo a použitými materiálmi a vypracovaním často prekonávajú konkurenciu. Bell strávil celú svoju kariéru vo Volve. Pred 18-timi rokmi začínal ako konštruktér a posledné dva roky bol riaditeľom oddelenia, ktoré malo na starosti vývoj interiéru od konceptu až po výrobu. Poslednými plodmi práce tohto oddelenia pod Bellovym vedením boli práve interiéry XC90 a S90/V90. Pred tým strávil nejaký čas na projektoch v Číne a manažoval vývoj sedadiel vo Švédsku. Bell by teda mal byť tým správnym človekom, ktorý pomôže Tesle dostať kvalitu svojich interiérov na úroveň značiek ako BMW, Mercedes, Audi, či Volvo. Jeho skúsenosti navyše môžu priniesť ovocie aj v oblasti autonómnych áut. Volvo totiž v nedávnej dobe predstavilo niekoľko zaujímavých konceptov interiérov určených na relax v aute s autonómnym riadením. Hoci Bell už v Tesle oficiálne začal pracovať, zatiaľ nie je jasné, či ešte ovplyvní aj priestor pre posádku v Modeli 3, alebo až v ďalších nových typoch.

Zdroj: carscoops

PRE POHODLIE TROCH VOLVO ZRUŠILO MIESTO PRE ŠTVRTÉHO

PRE POHODLIE TROCH VOLVO ZRUŠILO MIESTO PRE ...

Volvo predstavilo svoj najluxusnejší interiér. Má byť súčasťou vrcholného modelu nového sedanu S90 Excellence. ...

07. 05. 2016
TAKTO SI VOLVO PREDSTAVUJE AUTONÓMNE AUTO. DÁ VÁM ČAS NA RELAX

TAKTO SI VOLVO PREDSTAVUJE AUTONÓMNE AUTO. ...

Volvo je jedným z hlavných propagátorov autonómnych áut. Dôkazom je aj projekt Drive Me, v rámci ktorého sa budú ...

20. 11. 2015
TEST VOLVO V90 D5 AWD

TEST VOLVO V90 D5 AWD

Volvo V70 bolo na trhu od roku 1996. Po dvadsiatich rokoch a troch generáciách však končí. Náhradou je kombi s označením ...

30. 11. 2016
TEST VOLVO XC90 D5 INSCRIPTION

TEST VOLVO XC90 D5 INSCRIPTION

Mohlo by sa zdať, že veľkým SUV nemôžem rozumieť. Veľa ma nenarástlo (dobrého málo býva :). Nemám decká, takže ...

26. 05. 2016
TESLA MODEL 3 DOSTANE POHON OBOCH NÁPRAV A INÝ VOLANT

TESLA MODEL 3 DOSTANE POHON OBOCH NÁPRAV A ...

Tesla robí veci inak. Aj tradičné tlačové správy, v ktorých predstavujú autá chýbajú. Napríklad nové informácie ...

06. 04. 2016
TESLA CHYSTÁ DRUHÚ GENERÁCIU ROADSTERA! MUSÍME VŠAK BYŤ TRPEZLIVÍ

TESLA CHYSTÁ DRUHÚ GENERÁCIU ROADSTERA! ...

Dnes všetci poznáme Teslu najmä vďaka zabehnutému Modelu S, minulý rok predstavenému SUV Model X a horúcej novinke Modelu ...

20. 05. 2016