Nenápadná Nemka

Na prvý pohľad by ste ani nespoznali, že táto Corsa je v niečom iná. Žiadna veľka zaslepená predná maska, ani divoké dizajnové výstrelky sa tu nekonajú. Corsu e spoznáte iba vďaka zelenému EČV, prípadne, ak sa pozriete pod auto. Tam vás okrem absentujúceho výfuku zaujme aj hladký podvozok, pre optimalizovanie aerodynamiky. Zmenenou sú aj špeciálne tvarované 17” disky kolies z ľahkých zliatin. Čerešničkou alebo skôr višňou na torte dizajnu Opelu Corsa e je tmavočervená metalíza Peperoncino Red v kombinácii s čiernou strechou.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Poriadne pribrala

Hrozivý pohľad sa vám naskytne pri pohľade na váhu. Elektrická Corsa je takmer o pol tony ťažšia než klasická verzia (pohotovostná hmotnosť 1530 kg). Trakčný akumulátor s kapacitou 50 kWh je pri Corse e uložený pod prednými, zadnými sedadlami a čiastočne zasahuje aj do batožinového priestoru. Elektromotor na predné kolesá posiela 100 kW (136 k) a krútiaci moment 260 Nm. Vďaka jeho okamžitej dostupnosti zrýchli auto na 50 km/h za 2,8 sekundy, pričom na 100 km/h to zvládne za 8,1 sekundy. Toto svižné tempo je výborné pre mestskú premávku, len si treba dať pozor pri práci s plynom. Corsa e totiž nemá problém namaľovať čiary aj na suchý asfalt. Výrobca sľubuje dojazd až 330 kilometrov. Ja som auto prevzal toto chladné ráno s plne nabitou batériou a palubný počítač uvádzal 270 km. Závisí tak aj od počasia. S dojazdom môže pomôcť režim Eco, ktorý však obmedzí komfort posádky.

Vo vnútri nás čaká dvojica 7” displejov. Ten stredový už poznáme, zaujímavý je digitálny prístrojový štít pred vodičom. Je typicky nemecký, jednoduchý a prehľadný. Corsa e disponuje bohatou základnou výbavou. Výbava e-Elegance štartuje na 30 390 € a dostanete v nej tempomat, sledovanie pruhov a únavy vodiča, varovanie pred kolízou, front assist, rozpoznávanie značiek a mnoho ďalšieho. Jedným z hlavných príplatkov testovanej Corsa e sú IntelliLux LED Matrix predné svetlá. Na ich fungovanie si doslova posvietim pri večernej jazde. Výsledná cena za testovaný kúsok je teda 35 260 €. Ak vás niečo o Opel Corsa e zaujíma, neváhajte dať vedieť do diskusie.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov