Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Prvým pokusom bola prestavba na sedan radu 5 typ E60. Na pohľad je zrejmé, že nie len proporčne ale ani detailami sa bulhari veľmi nepochlapili. Lepiť na základné verzie štítky ///M na miesta kde nikdy neboli, vkladať do mriežky okrúhle otvory akože vedenia vzduchu, alebo urobiť z ľadviniek štvrťkruhy je len pár prešľapov... Zadnú časť prerobili ešte menej, v podstate do nej len narvali kosodĺžníkové svetlá novšej generácie. Vnútri dokonca žiadna zmena, tu ostalo všetko nedotknuté. Majiteľ vraj toto auto predáva za 6500 leva, čo je cca 3330 €. Do 5000 € síce žiadnu verziu generácie E60 nekúpite, no asi bude lepšie mať v dobrom stave stále nádhernú E39, ako taký paškvil.

Prešlo však pár týždňov a svet pozná novšiu repliku BMW radu 5, tentokrát na tému F10. A treba povedať, že minimálne tvarovo je zvládnutá omnoho lepšie než E60. Dielňa, kde predstavba vznikla dokonca túto úpravu ponúka komerčne. Samozrejme, znova sa jedná len o optickú úpravu, v oblasti zmien elektroniky, motorov, prevodoviek sa logicky nič nezmení. Bolo by to neúnosne veľa práce, ktorú by asi nik nebol ochotný zaplatiť, lebo rozumnejšie už aj v tomto prípade by bolo kúpiť si jazdené BMW radu 5 F10. Chalani dokonca priložili jednoduché video. Škoda že vzhľad nevylepšili rozširovacími podložkami. Vymenené časti karosérie môžu byť z laminátu, karbónu alebo hliníka. Podľa toho je odstupňovaný cenník úpravy. No je tu aj možnosť Urob si sám. Z Bulharska vám pošlú kit a vy si v dielni prestaviate vašu E39 na vzhľad F10 sami. Samotný kit stojí v prepočte 2400 €. K tomu však treba prirátať lakovanie a svetlá. Chalani sa dokážu postarať aj o kompletnú prestavbu na mieru pre vás. Keď zoženú auto, novú karosériu urobia z hliníka, dokúpia svetlá a celé to nalakujú, žiadajú za to čosi cez 8000 €... No prečo by to niekto vôbec chcel mi je stále záhadou.

Bulharská firma zodpovedná za prestavby si hovorí RCI Tuning. Podľa tohto videa nižšie sa tejto činnosti venujú už minimálne 2 roky.