V tejto súvislosti je hotovou výnimkou úpravca Elite z USA, ktorý si vzal do parády hotový skvost Aston Martin V8 Vantage. Ten upravil podľa špecifikácie a potrieb vytrvalostných pretekov a označil LMV/R. Zaujímavé je, že táto úprava nie je určená len pre okruhy, ale i pre použitie v premávke. Elite upravil AM podľa hesla skratky Le Mans Vantage Racer. Tento špeciál je namierený proti mašinám ako Ferrari 430 Scuderia a Lambo Gallardo Superleggera.

Úpravca tvrdí, že pohotovostnú hmotnosť LMV/R sa vďaka rozsiahlemu použitiu karbónu na karosérii a vnútri podarilo významne znížiť, a tiež zlepšiť aerodynamiku novými spojlermi, otvormi pre vetranie i novým zadným krídlom. Elite Aston Martin má ešte nižšiu svetlú výšku, výkonnejšie brzdy, 20" kované ľahké disky a športový výfukový systém. Firma nezverejnila žiadne presnejšie údaje o výkone a dynamike, no je celkom isté, že sériové hodnoty 313 kW (420 k) a 470 Nm z 4,7 litrového V8, zrýchlenie z 0 na 100 za 4,7 s a maximálka takmer 290 km/h.

Elite aktuálne hľadá v USA predajcu AM, ktorý by umožnil predaj kitu LMV/R. V pláne je postaviť len 30 týchto kúskov postupom úpravy kúpeného sériového AM V8 Vantage.