Kľúčové detaily o koncepte si Aston Martin dobre stráži, no bolo potvrdené, že bude k dispozícii aj verzia s novým motorom V6, ktorý by mal mať premiéru vo vyššie spomenutom modeli 003. 

„Je to veľké potešenie oživiť meno Vanquish.“ - Andy Palmer, prezident Aston Martin Lagonda

Dizajn auta nápadne pripomína model Valkyrie. Hlavne predná časť akoby Valkyrie z oka vypadla. Jednou z úloh konceptu Vanquish bolo vytvoriť oku lahodiace auto a podľa mňa dizajnéri Astonu splnili túto úlohu na výbornú. Auto disponuje akousi eleganciou, akoby bolo stvorené do novej bondovky. No a krásne koncovky výfuku vytvárajúce líniu so zadnými svetlami sú len čerešničkou na torte.

Či sa dostane do výroby je otázne...

Okrem dizajnu auta nám Aston Martin toho veľa nepredstavil, no ak má byť Vanquish Concept hlavným konkurentom pre F8 Tributo a 720S, výkon nebude menší ako 515 kW (700 koní). Na rozdiel od Valkyrie a 003 dostane spojený hliníkový podvozok namiesto karbónového. Dôvod je prostý: cena. Hliníkový podvozok bude lacnejší a jednoduchší na výrobu, čo umožní Astonu stanoviť cenu vozidla podobnú konkurencii. Kedy a či sa koncept dostane do sériovej výroby ešte nie je známe, no podľa mňa je to jedno z najlepšie vyzerajúcich áut posledných rokov.

Zdroj: carscoops.com

Foto: astonmartin.com