Hovorí sa, že mačky majú 7 životov. Chlapík z videa má minimálne dva. Prvý si vyčerpal pri jazde v horách po zakrútených cestách. Petrolheadi horské priesmyky milujú, ale tie môžu byť rovnako nebezpečné ako sú zábavné. Vodič Subaru Forester XT mal po nezvládnutom šmyku malú šancu na prežitie. Auto zišlo z cesty a začalo sa rútiť do údolia plných skál. Vozidlo zázračne zachytil odvodňovací kanál a vodičovi sa nič nestalo. Dokonca aj auto si odnieslo len mierne poškodenie.

Šťastný chlapík chce, aby si vzali z videa ponaučenie aj ostatní. Nikdy nejazdi rýchlo na cestách, ktoré nepoznáš!

Vodič prežil a preto cíti potrebu podeliť sa s ostatnými, čo sa vlastne stalo a dať ostatným radu, aby neurobili rovnakú chybu ako on. V skratke sa chcel len zabaviť na horskom prejazde. Užíval si zvuk boxera v tuneli, tak ako to robil už mnohokrát predtým. Séria dvoch krátkych tunelov mu dovolila vytočiť štvrtý prevodový stupeň k obmedzovaču. Chalan však zabudol myslieť na to, že cestu za tunelom nevidí a jazdí na nej po prvýkrát. Keď z neho vyšiel, zistil, že je zle a začal brzdiť a zároveň zatáčať. Čo nastalo nebolo prekvapením. Forester stratil vzadu trakciu a v pretáčavom šmyku si to nasmeroval rovno do údolia.

 

„Stalo sa to tak rýchlo. Všetko, čo si pamätám, sú nárazy a otáčanie. Myslel som si, že padám z hory. Bol som presvedčený, že ma rozdrví. Bol som na najhoršej horskej dráhe na svete, ktorá mohla skončil len mojou smrťou. Aspoň som si to myslel. Keď som zastavil, stále som jačal a netušil som, čo sa presne stalo,“ hovorí vodič Subaru. Ďalej popisuje, že ho zachytil odtokový kanál a keby vyletel z cesty len o pár stôp ďalej, bolo by po ňom. Šťastný chlapík chce, aby si vzali z videa ponaučenie aj ostatní. Nikdy nejazdi rýchlo na cestách, ktoré nepoznáš!