Brány autosalónu v Ženeve sa zavreli a priestor dostávajú marketingové oddelenia, aby novinky začali predávať v čo najväčšom štýle. Medzi tie horúcejšie tohtoročné novinky jednoznačne patrí aj nový Volkswagen Arteon, nástupca populárneho modelu CC (alebo Passatu CC). Príchod auta sme niekoľkokrát avizovali a ukázali si ho aj staticky. Marketing však zaúradoval a pripravil prvé promo video.

 

Auto ako také sa tvári športovo a agresívne z každého uhlu pohľadu. A práve v kombinácii s eleganciou, ba priam neutralitou dizajnu vyzerá Arteon skvele. A to nie som vôbec zástanca dizajnu od VW. Predpokladám, že dizajn chytí za srdce mnohých, a preto bude minimálne rovnako populárny, ako predchodcovia.

Auto ako také sa tvári športovo a agresívne z každého uhlu pohľadu. A práve v kombinácii s eleganciou, ba priam neutralitou dizajnu vyzerá Arteon skvele.

Pripomeňme si, čo nájdeme pod kapotou tohto športovejšie vyzerajúceho modelu. Základ bude tvoriť 1,5 litrová jednotka TSI Evo s výkonom 110 kW (150 k) v kombinácii so šesťstupňovým manuálom. Benzínový 2,0 TSI má 140 kW (190 k) a sedemstupňovú prevodovku DSG. Vrchol tvorí 2,0 TSI s 206 kW (280 k) so sedemstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies 4Motion.

 

Dieselové motorizácie majú výhradne jeden objem, a to dva litre. Najslabší 110 kW (150 k) si môže zákazník skombinovať s manuálnou alebo automatickou prevodovkou – sedemstupňové DSG. Silnejší variant so 140 kW (190 k) ponúkne aj pohon 4x4. Vrcholné naftové biturbo s 240 k bude mať výlučne DSG a 4motion. V budúcnosti plánujú vo Wolfsburgu aj benzínovo-elektrický hybrid.

 

Interiér vychádza zo súčasného Passatu, avšak niektoré detaily mu majú zvýšiť punc exkluzivity a jedinečnosť. Som zvedavý na prvé dojmy pri reálnom stretnutí...

PÁČI SA VÁM DIZAJN NOVÉHO VW ARTEON?

  • Áno ( 85% )

     

  • Nie ( 15% )

     

Odpovedalo 74 ľudí  

VW ARTEON JE NAJKRAJŠÍ PASSAT VŠETKÝCH DÔB

VW ARTEON JE NAJKRAJŠÍ PASSAT VŠETKÝCH ...

Konzervatívny Volkswagen z času na čas prestaví model, ktorý aspoň ako tak prebudí city a rozprúdi krv v žilách. ...

08. 03.
VOLKSWAGEN UŽ O PÁR DNÍ PREDSTAVÍ NOVINKU ARTEON

VOLKSWAGEN UŽ O PÁR DNÍ PREDSTAVÍ ...

Aj keď si mnohí mysleli, že Volkswagenu aféra Dieselgate výrazne poškodí, opak je asi pravdou. Na jednej strane síce ...

26. 02.

Zdroj: Volkswagen