Volkswagen v roku 2011 predstavil na Frankfurtskom autosalóne niekoľko konceptov, medzi ktorými nechýbal už známy model Up, ale aj menej konvenčné vozidlo Up Buggy.  Aj keď sa na niečo podobné len ťažko pamätá, nakoľko podobných zásuvkových návrhov sa médiami premelie mnoho, Volkswagen nezabúda. Presnejšie, vracia sa k výtvorom, ktoré by mohli dávať zmysel.

Podľa správ v Autocare požiadal Volkswagen už v marci 2012 o patent na plážovú buggy známu z minulosti ako Manx Meyers roadster. Patent schválili v júni 2013. Manx Meyers roadster bol populárny v 60. rokoch na pobrežiach Západnej Ameriky. Stál na báze VW chrobák. Na zásuvke s konštrukčnými návrhmi cvakli zámkom na 14 rokov. Za ten čas sa má rozhodnúť či VW Buggy absolvuje návrat do budúcnosti. Teraz si robia prieskum, či by kedysi hippie auto dávalo zmysel aj po polstoročí...

Aj v prípade spustenia projektu Slovensko, ani stredná Európa nebudú cieľové krajiny pre toto milé autíčko. To však neznamená, že niekoľko kúskov by sa v okolí Balatonu, alebo na Liptovskej Mare, či na Šírave neuživilo :)

Šéf dizajnu VW Walter de Silva uvádza, že model je bez strechy, a taktiež uvádzajú že je to letná hračka pre milovníkov pláže a lodí. Vzhľadom na ekonomiku a využiteľnosť modelu by mal byť zameraný na príbuznosť dielenských platforiem už vyrábaného modelu Up. Len čas ukáže, či patent znamená že Buggy neprekročí hrany listu papiera, alebo sa bude masovo vyrábať a dosiahne tak zlatú éru zo 60-tych rokov.