Písal sa rok 1985, Volvo s typom 240 Turbo vyhralo Európsky šampionát cestovných automobilov ETCC. Tridsať rokov po tejto významnej udalosti oznámili, že sa vracajú k pretekaniu s cestovnými automobilmi, no tentokrát na najvyššej úrovni. Dámy a páni, Volvo potvrdilo, že v sezóne 2016 budú s týmom Polestar Cyan Racing štartovať s novým špeciálom Volvo S60 Polestar TC1 vo WTCC.

Výborná správa, Volvo sa vracia do svetového motoršportu. Už v sezóne 2016 budú s Volvom S60 Polestar TC1 štartovať vo WTCC.

Niels Möller, COO Polestar hovorí: „Vybrali sme si FIA WTCC ako našu globálnu motoršportovú platformu, pretože kombinuje najmodernejšie technológie našich áut Volvo so vzrušujúcim pretekaním po celom svete. Šampionát nám umožní ďalej rozvíjať technológie a využiť vývoj z pretekárskych tratí v produktoch určených pre zákazníkov Volvo orientovaných na športovú jazdu.“

Volvo bude pretekať vo WTCC so špeciálom  S60 Polestar TC1

Automobilka chce v športe zotrvať a hovorí o dlhodobom pláne. Ako základ pretekárskeho špeciálu zvolili sedan Volvo S60, no auto nemá so sériou veľa spoločného. Na pohon slúži turbo 4-valec, ktorý poskytne 400 k. Inžinieri nešli cestou dostupného generického WTCC motora, ale použili motor Volvo. Ako hovorí šéf motorového vývoja Cyan Racing Mattias Evensson, ich motory sú výkonné a spoľahlivé. Nový Drive-E motor kombinuje nízke trenie a exotické materiály. Zúžitkovali všetko, čo sa doteraz naučili v STCC, V8 Supercars a v minulosti vo WTCC, aby postavili auto, s ktorým chcú konkurovať najlepším.

Zdroj: autoblog.com