Autoakcie idú aj na Slovensku postupne hore ako kvalitou, tak kvantitou. Väčšina tuning akcií je však zmiešaná. Na jednej kope môžete nájsť koncern, Francúzov, Talianov... Ale čo ak milujete japonské autá? Tie sa na akciách, samozrejme, nachádzajú tiež. Pochopiteľne si rôzne kluby robia vlastné malé zrazy. Spoločne, vo veľkom, sa pre japončíkov nerobí nič. Ak máte potrebu zažiť veľké akcie plné japonských áut, tak máte na Slovensku jednoducho smolu. Za hranicami to je lepšie. Dnes opäť zablúdime do Poľska a pozrieme sa na Japfest Legnica. 

Japfest Legnica je najväčší zraz priaznivcov japonských áut v  Poľsku. 

Čo vlastne Japfest je? 
Ide o akciu, na ktorú museli Poliaci riadne dlho čakať. Prvýkrát ju spustili v r2014 a sledujem ju od úplného začiatku (keď máte trochu netypické japonské auto, tak na SK weboch veľa info nenájdete). Myšlienka bolo zahrnúť v sebe všetko. Od statiky až po šprinty, či drifty. Začiatky boli ťažké, ale za raletívne krátky čas sa im podarilo vypracovať na veľké rozmery. Stala sa z toho najväčšia akcia v blízkom okolí. S názvom si mohli dať trochu viac práce, keďže rovnomenná akcia sa koná aj na Britských ostrovoch. 

Čo vlastne Japfest je? 

Ide o akciu, na ktorú museli Poliaci riadne dlho čakať. Prvýkrát ju spustili v r2014 a sledujem ju od úplného začiatku (keď máte trochu netypické japonské auto, tak na SK weboch veľa info nenájdete). Myšlienka bolo zahrnúť v sebe všetko a na jednom mieste. Od statiky až po šprinty, či drifty. Začiatky boli ťažké, ale za relatívne krátky čas sa im podarilo vypracovať na masívne rozmery. Počas troch ročníkov sa z toho stala najväčšia akcia v blízkom okolí. Ide o jedinú akciu svojho druhu, ktorá spája stovky priaznivcov japonských áut a priťahuje tisícky návštevníkov. Cieľom organizátorov je vytvoriť najväčšiu akciu tohto druhu v strednej a východnej Európe. S názvom si síce mohli dať trochu viac práce, keďže rovnomenná akcia sa koná aj na Britských ostrovoch, ale to nevadí.
 
Ide o jedinú akciu svojho druhu, ktorá spája stovky priaznivcov japonských áut a priťahuje tisícky návštevníkov.
 

Japfest 2017 - oficiálne video zverejnené len pred pár dňami.

Japfest 2016

Japfest 2015

Zdroj: Japfest