Americký odborný magazín Ward’s Auto World si zobral na mušku 41 nových alebo prepracovaných áut, z ktorých vybrali 10 s najlepším interiérom. Experti počas dvoch mesiacov poriadne poprezerali všetky vozidlá, aby určili výsledné poradie. Do úvahy brali rôzne prvky ako ergonómia, informácie pre vodiča, kvalita, bezpečnosť, komfort, či harmónia a estetika dizajnu.

Magazín Ward's Auto World ocenil interiér Mercedesu Triedy S

Šéf magazínu Ward’s Auto World, Drew Winter povedal, že interiér Mercedesu Triedy S je na takej úrovni, ako žiadny iný.

Na základe týchto kritérií zaradili Mercedes Triedy S do skupiny desiatich rovnocenne najlepších interiérov. Navyše Triedu S pochválil aj šéf magazínu, Drew Winter: „Žiaden iný interiér vozidla na celom svete nespája estetiku, technológiu a bezpečnosť na takej úrovni, ako nový Mercedes Triedy S.“ Americký magazín vyzdvihol aj nádherný dizajn: „Mercedes prepisuje s Triedou S scenár interiérového dizajnu nielen pre vlastnú značku, ale pravdepodobne pre všetky nemecké luxusné vozidlá.“

Podľa Američanov interiér Mercedesu Triedy S určuje dizajn nemeckých luxusných áut

Dizajnéri navrhli interiér Triedy S ako obraz klasického, suverénneho, ale zároveň moderného sedanu. Plynulý, zmyslený a elegantný štýl spolu s horizontálnymi líniami vytvárajú atmosféru optickej šírky a pokoja. Vsadili na vysokú kvalitu a ergonómiu ovládacích prvkov. Vďaka dokonalosti aj toho najmenšieho detailu pôsobí interiér Mercedesu Triedy S výnimočne a veľmi luxusne.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj: Mercedes S 65 AMG príde v marci

Mercedes S má najlepšiu karosériu