Brabus a hybrid ? Niekto by si povedal, že sa renomovaný nemecký úpravca Mercedesov zbláznil. Nie je však hybrid ako hybrid, už štandardná verzia S500 Plug-in Hybrid má výkon 442 koní a krútiaci moment 650 Nm. O pohon sa stará trojlitrový preplňovaný šesťvalec, ktorému pomáha elektromotor a automobil by mal zvládnuť prejsť 33 kilometrov čisto na elektrinu. A čo spotreba ? Tá je veľmi úsmevná, vraj 2,8 litra.

Ak by ste chceli zvýšiť výkon svojho hybridného Ska, môžete siahnuť po pakete Brabus PowerXtra B50 Hybrid. Výkon štandardného šesťvalca narastie z 333 na 385 koní a krútiaci moment je vyšší o 70Nm, z pôvodných 480Nm sa zvýšil na 550Nm. Spolu s elektromotorom je kombinovaný výkon 500 koní a krútiaci moment 890Nm. Brabus zrýchli na stovku o 0.3 sekundy rýchlejšie, teda za 4.9 sekundy. Maximálna rýchlosť zostala rovnaká, elektricky obmedzená na 250km/h. 

Firma ponúka aj iné úpravy pre hybridný sedan ako napríklad výfukový systém z nerezovej ocele, rôzne dizajnové prevedenia zliatinových diskov vo veľkostiach až do 22 palcov, agresívny body kit  a športové nastavenie podvozka. V interiéri ponúkajú množstvo typov čalúnenia s veľmi kvalitnou kožou v kombinácii s dreveným obložením alebo obložením z uhlíkových vlákien, extra LED osvetlenie a multimediálny systém iBusiness. Cena zatiaľ nie je známa.

zdroj: carscoops