BMW poodhalilo svoje nové kupé, ktoré nazvalo Gran Lusso čo v preklade znamená „veľký prepych“. Nejde o žiadne dizajnérske manévre. Gran Lusso Coupe vznikne v podobe konceptu. Na jeho vzniku sa podpísalo dizajnérske štúdio Pinifarina. Sériová výroba však nemusí byť natoľko vzdialená, ako to na prvý pohľad vyzerá.

BMW veľa detailov neodhalilo. Všetko sa zmení 24. mája.

Z niekoľkých obrázkov môžeme vidieť jasný aktuálny dizajnový smer automobilky BMW. Kupé má štandardne krátke previsy na oboch stranách spolu s poriadne dlhou kapotou. Detaily majú byť podobné radu 6, no samotné kupé má byť odvodené od radu 7. Možno sa pozeráme na budúceho nástupcu kupé radu 8, ktorého výroba skončila v roku 1999. Predok kupé je dlhý najmä preto, lebo tvorcovia konceptu použili 6 litrový dvakrát preplňovaný motor V12.

 

Rovnaký motor poháňa aj model 760Li. V tomto prípade má výkon 400 kW (544 k) a maximálny krútiaci moment 700 Nm. Spolu s ním dokáže limuzína zrýchliť na 100 km/h za 4,6 sekundy. Nové kupé bude mať lepšiu aerodynamiku a možno v jeho prípade bude agregát vyladený na viac koní.

 

Koncepty, ktoré BMW v minulosti prinieslo na Concorso d’Eleganza Villa d’Este nikdy neprešli do sériovej výroby. Gran Lusso by mohlo byť výnimkou.

Odkaz do BMW, kde určite čítajú TopSpeed: "Urobte to a pošlite Gran Lusso do sériovej výroby!"

Výroba nového kupé môže byť pomerne lacná záležitosť. Podľa všetkého vznikne na rovnakej platforme ako rady 5, 6 a 7. Vo vnútri však nebude žiaden sparťanský okruhový interiér. Gran Lusso bude o výbave, elegancii a luxuse.

 

BMW oficiálne predstaví koncept na podujatí Concorso d’Eleganza Villa d’Este, ktoré sa koná 24. mája. Segmentu luxusných kupé dnes kraľuje Mercedes. S novou triedou S príde napríklad nástupca triedy CL. BMW jednoznačne potrebuje pre S Coupé vytvoriť konkurenta. Uvidíme či Grand Lusso ostane len koncept alebo ho BMW vezme na inú úroveň.

 

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  BMW presúva pohon dopredu. Platí to aj pre nový roadster Z2