Caterham poznáme ako výrobcu otvorených športiakov, ktoré sa najlepšie cítia na okruhu. Kedysi v spolupráci s Renaultom pracovali na športovom kupé. Výsledkom mal byť v prípade Caterhamu športiak s kompletnou karosériou a Renault si mal zo spolupráce odniesť nový Alpine. Automobilky sa ale v roku 2014 nie práve v dobrom rozišli a dnes nemáme ani nový typ Caterhamu, ani sériový Renault Alpine.

Lenže Angličania myšlienku kupé nezavrhli a šéf Caterhamu, Graham MacDonald by rád videl v ponuke značky nové auto. Počas spoločného vývoja s Renaultom získali veľa dát, ktoré nemajú využité. Nové kupé chcú postaviť na nedokončenom projekte. Vzkriesenie Caterhamu C120 ale nebude jednoduché a malá automobilka to sama nezvládne.

Caterham sa nevzdal myšlienky športového kupé. Chcú vzkriesiť projekt C120, nájsť nového partnera a dokončiť to, čo kedysi začali s Renaultom.

MacDonald povedal, že spoločný projekt vyžadoval investíciu 75 miliónov eur zo strany Caterhamu i Renaultu. Každá strana však využila len približne 20 miliónov, predtým ako spoluprácu ukončili. Caterham by teda musel nájsť zvyšných 55 miliónov a partnera, ktorý by bol ochotný investovať rovnakú sumu. Kupé by malo stáť 41 000 eur a rozšíriť ponuku značky.

Otáznik visí aj nad motormi. MacDonaldovi sa nepozdáva smerovanie Fordu s jeho EcoBoostom, hoci prepĺňané motory Ford používajú v modeloch Seven 620, šéf automobilky by v kupé radšej videl atmosférický motor. Caterham je v kontakte s ďalšími automobilkami a hľadá prijateľné riešenie.

Zdroj: autocar.co.uk

CATERHAM A RENAULT RUŠIA SPOLUPRÁCU

CATERHAM A RENAULT RUŠIA SPOLUPRÁCU

Ešte v roku 2012 uzavreli Caterham a Renault spoluprácu, na ktorej konci mal byť ľahký športiak. Renault poskytol továreň ...

27. 03. 2014
RENAULT A CATERHAM IDÚ SPOLOČNE OŽIVIŤ ZNAČKU ALPINE!

RENAULT A CATERHAM IDÚ SPOLOČNE OŽIVIŤ ...

V čase všadeprítomnej ekonomickej a duševnej krízy sú správy ako táto pohľadením našej utláčanej automobilovej ...

07. 11. 2012