Zmŕtvychvstaná francúzska značka Alpine už hľadá zákazníkov. Začiatkom decembra 2016 Alpine začala prijímať objednávky na najnovší model v špeciálnej uvádzacej edícii. Budúci konkurent Porsche 718 Cayman má jeden menší háčik. Nik nevie, ako bude vyzerať produkčná verzia. Kupovať auto, ktoré ešte nie je predstavené môže byť dosť riskantné, pravda?

Plánujú presne 1955 modelov Premier Edition. Počet kusov edície odvodili od roku, v ktorom Jean Rédélé značku Alpine pred predstavením legendárneho modelu 110 založil. Zákazník si bude môcť vybrať, aké číslo bude mať jeho nové auto. Akékoľvek číslo od 1 do 1955 bude plne k dispozícii ako ozdoba v podobe štítku v aute. Avšak nik nezaručí, že vaše obľúbené číslo vám nezoberie iný odvážlivec, ktorý si kúpi mačku vo vreci. Pár vecí je o novovzniknutej Alpine známych. Pravdepodobne sa bude volať A120 a z 0 na 100 km/h zrýchli za slušných 4,5 sekundy. Tento slušný šprint by mal byť možný vďaka mimoriadne nízkej váhe. Podľa informácií magazínu Autocar by Cayman killer mal byť poháňaný motorom z Renaultu Clio RS, ktorú bude mať objem zväčšený na 1,8 litra a dodávať výkon okolo 250 koní.

Kúpili by ste auto, ktorého presný tvar ani špecifikáciu nepoznáte?

V príprave je aj model vyšperkovaný Renaultsportom. Ten by mal mať výkon nad 300 koní! Cena Alpine A120 Premier Edition je medzi 55 000 - 60 000 € a pre detailistov to bude + 2000 € za výber čísla, o ktorom som písal vyššie. Prvé autá by sa mohli dostať k majiteľom na konci budúceho roka. V pláne sú aj ďalšie ľahké športové hračky, ale všetko závisí od úspechu A120.

Koncept nevyzerá vôbec zle!