V novom Citroene C3 doteraz našli miesto len malé, presnejšie slabé motory. Francúzi však nevylučujú, že v budúcnosti pod kapotu dajú čosi silnejšie. Šušká sa o prepĺňanej benzínovej 1,6ke s výkonom okolo 200 koní. Autíčko by zrýchľovalo na stovku pod 7 sekúnd a dokázalo by upaľovať 225 km/h. Pripomína vám to niečo? Áno. Športová C3ka by sa postavila proti Fieste ST a Cliu RS. Mohla by tiež oživiť meno GTi, či VTS.

Výzvou pre konštruktérov bude zachovať pri športových vlastnostiach typického ducha Citroenu. Komfort a praktickosť... 

V prejave pri zahájení sezóny WRC v Monte Carlo CEO PSA Carlos Tavares uviedol, že inžinieri skúmajú možnosti novej C3ky. „Pokiaľ by existovala možnosť ísť s autom ďalej, prečo nie?“ Hothatch by však podľa viacerých informácií nemal prísť o typického ducha automobilky. Mal by byť rýchlym, no zároveň aj praktickým a komfortným na cestovanie. Pre konštruktérov je takýto kompromis vyladenia auta výzvou. Samozrejmosťou by mali byť komfortno-športové sedačky a 300-litrový kufor. A či si svoje miesto v športovom strihu nájdu aj tzv. Airbupms, čiže ikonické vankúšiky po bokoch? Túto informáciu si zatiaľ nechávajú Francúzi pre seba.

Filozofiu „komfortnej športovosti“ razí aj Xavier Peugeot – produktový riaditeľ. „Neexistuje žiaden dôvod, prečo by dôraz na pohodlie nevyhnutne musel znamenať opustenie športových vlastností.“ Automobilka na tento účel vyhradila tím ľudí. Nebolo by prekvapením, keby podobne razených áut na trh prišlo neskôr viac.

Zdroj: Carscoops