Prednedávnom sme vás informovali o plánoch Seatu, ktorý chcel vytvoriť z Cupry samotné oddelenie alebo značku, ktorá by mohla konkurovať aj športovejšie ladeným vozidlám. S bežným logom Seatu to totiž niektorí zákazníci nechceli „predýchať“ a radšej kupovali napríklad autá od RenaultSport. Cupra však bude znamenať novú automobilku, ktorá ponúkne viac exkluzivity. A to sa v súčasnosti cení.

Automobily Seat Cupra boli vcelku výnimočné, Seat si to však nemyslel, a tak prišiel s nápadom vytvoriť zo značky Cupra samostatnú automobilku. Nedávno sme vás o tomto kroku informovali ako o možnom vývoji, dnes je to však už isté. Seat totiž predstavil oficiálne logo a tiež oficiálnu stránku:

NOVÁ ZNAČKA CUPRA? SEAT JU MOŽNO VYTVORÍ

V minulom desaťročí mnoho značiek skončilo, hlavne v USA počas krízy. Už neexistuje Plymouth, Oldsmobile, Mercury, ...

13. 08. 2017

Na tej je však zatiaľ len odpočet do oficiálneho debutu novej značky, ktorý bude 22. februára počas medzinárodného mediálneho podujatia. Prvé automobily plánujú predstaviť už na tohtoročnom medzinárodnom autosalóne v Ženeve. Sám som zvedavý, či pôjde o „ zbrusu“ nové kúsky, alebo len o rebrandované Seat-y. Prikláňam sa však k druhému variantu.

Prvú samostatnú Cupru uvidíme už o necelý mesiac.Čo si o podobnom kroku myslíte vy? Podľa videa pôjde obzvlášť o emócie, ktoré Seatu spomedzi koncernu VW veru nechýbajú. Je to správna cesta? Už tu máme značku DS od Citroenu, Polestar od Volva a to nerátam luxusné značky vytvorené z japonských automobiliek. Očividne Seat vie, čo robí, a tento krok tak môže ešte zlepšiť jeho predaje.

 

Zdroj foto: Seat

Cupra nasleduje napríklad DS od Citroenu alebo Polestar od Volva.