Dnes tu máme príbeh ako z iného sveta, v ktorom hrajú hlavné úlohy Filipínec a Ferrari. Všetci dobre vieme, že kúpiť si Ferrari priamo od výrobcu, to nie je len tak. Okrem toho, že musíte mať poriadny balík peňazí, oplatí sa mať aj šťastie. Presne to je prípad všetkých záujemcov, ktorí chcú vlastniť LaFerrari. Peniaze nestačia. Každý, kto chce vlastniť najnovší kúsok talianskej automobilky snov, musí mať z Maranella najmenej päť iných superáut. Ani to však nie je záruka, že Ferrari svoje LaFerrari predá. Všetkých záujemcov s plným bankovým kontom a s piatimi Ferrari v garáži zaradí na zoznam, z ktorého vyberie pár šťastlivcov.

Stať sa majiteľom LaFerrari je mimoriadne zložité.

Na svete však existujú ľudia, ktorých netrápi, ak je niečo drahé. Istý Filipínec chce vlastniť LaFerrari. Problém je však v tom, že doma má len štyri autá tejto značky. Druhým problémom je fakt, že v juhovýchodnej Ázii sú autá mimoriadne drahé najmä kvôli vysokým daniam.

Kto si chcel v minulosti kúpiť priamo od výrobcu Ferrari Enzo, musel vlastniť typy F40 a F50. Podmienky pre kúpu LaFerrari nie sú teda žiadnou novinkou.

Ktovie či Filipínec bude svoje nechcené Ferrari F12 Berlinetta používať.

Bohatý fanúšik si však aj napriek tomu kúpil Ferrari F12 Berlinetta, o ktoré vôbec nemal záujem. Okrem toho za neho zaplatil šialenú sumu 32,9 milióna pesos (570 000 €)! Ani tento nákup mu však nedáva istotu, že Ferrari mu svoje LaFerrari predá. Na druhej strane ho aspoň zaradí do zoznamu.

 

Ferrari robí takéto drahoty s predajom bežne. LaFerrari nie je žiadna výnimka. Za vrchol však považujem okruhový typ FXX, ktorý vám automobilka ani nedá. Po zaplatení plnej sumy ostáva auto u Ferrari. Vy sa s ním môžete občas previezť po okruhu a to je všetko.

 

Zdroj: worldcarfans.com

Prečítajte si aj:  Zložitý príbeh auta pre skutočnú radosť z jazdy GT86/BRZ