Po tom, čo nám BMW dalo k ochutnávke len pár obrázkov, odhalilo celé auto, ktoré predstaví na prehliadke dizajnu Concorso d'Eleganza Villa d'Este. Nové kupé s uhladeným dizajnom je spoluprácou štúdia Pininfarina a mníchovskej automobilky, takže je to síce BMW od pohľadu, ale videné talianskymi očami. Podľa skíc sme síce očakávali viac športové auto, niečo v štýle pôvodnej 850i zpred dvadsiatich štyroch rokov, nakoniec sa ale zo štúdie vyliahlo "dvojdverové kupé sedmičkového radu". 

Športové kupé sme nečakali náhodou, o osmičkovom rade sa šepká už dlho. Lenže skice sú skice, a tie môžu klamať. Nakoniec predsa len toto je seriózny luxusný koráb, a očakávaný konkurent pre Audi R8 (ak bude) dostane úplne iné proporcie. Tento koncept nie je nejakým nadšeným počinom Pininfarinu, ale jedná sa o vzájomnú spoluprácu s Nemcami. Podľa automobilky dokonca tento koncept nemá ďaleko od sériovej podoby. Pri pohľade do interiéru musíme len pokývať hlavou, toto auto vyzerá ako funglovka. Keby k sériovej výrobe naozaj došlo, pod kapotou možno skutočne nájdeme 6,0-litrový bi-turbo motor V12 s výkonom 544 koní, ktorý je v ponuke i pre sedmičkový rad. BMW chce totiž stále stavať autá s emotívnou príťažlivosťou.

Interiér je klasikou BMW. V porovnaní so sedmičkou k veľa zmenám nedošlo, snáď len volant podobný tomu z M6 dáva najavo, že sa jedná o auto so športovými ambíciami. Interiér je ukážkou dokonalého spracovania, a kombináciou kože Foglizza a drevených detailov vyrobených z novozélandského dreva.