Svet má za sebou ďalší pokus o rýchlostný rekord. Hennessey Venom GT sa snažil dokázať, že je najrýchlejším autom našej planéty. Podarilo sa mu to? V podstate áno, no na zápis do Guinnessovej knihy rekordov to opäť stačiť nebude a Veyron oficiálne ostáva neprekonaný. Podstatné je, že superauto v Kennedyho vesmírnom stredisku dosiahlo 435,31 km/h. Bugatti Veyron Super Sport má pri tom na svojom konte 431,072 km/h. Určiť najrýchlejšie auto nie je také jednoduché.

Vo všeobecnosti je za držiteľa rekordu najrýchlejšieho produkčného vozidla považované Bugatti Veyron, ktoré vo svete automobilov predstavuje celebritu. Rekordná rýchlosť cez 431 km/h však nie je úplne v poriadku. Ak by ste si kúpili niektorý zo zvyšných kusov Veyronu, túto maximálku nedosiahnete. Veyron SS má totiž "obmedzovač" na 415 km/h. Hennessey Venom GT v minulosti dosiahol 427 km/h.

Bugatti Veyron ostáva oficiálne najrýchlejším produkčným vozidlom na svete. Pravidlá nepustia. Skutočne najrýchlejším je technicky Hennessey Venom GT.

Maximálna rýchlosť 270,3 míľ za hodnu.

Hennessey totiž nemôže byť zaradený do sekcie produkčných áut. Nespĺňa podmienku minimálneho počtu vyrobených kusov. Na to, aby bolo auto produkčné, musí výrobca vyrobiť aspoň 30 exemplárov. Venom GT má vzniknúť len v 29 kusoch. Aj to je však želanie ultra tunerov z Texasu. Len čas ukáže, či dokážu nájsť taký počet reálne platiacich záujemcov.

 

Je tu ešte jeden problém. Na to, aby mohol rekord vstúpiť do posvätnej Guinnessovej knihy s rýchlostným rekordom, musí danú dráhu prejsť dvakrát. Výsledná rýchlosť sa vypočíta ako priemer oboch jázd. Hennessey v tomto prípade však dráhu prešiel len raz. Výrobca však tvrdí, že ak by bola dráha dlhšia o niekoľko kilometrov, bez problémov by dosiahol 450 km/h. Oficiálne teda ostáva na vrchole Veyron. Neoficiálne je však rýchlejší Venom GT!

 

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Nissan GT-R jazdil po ľade. Získal neoficiálny rekord