Dizajn Hondy Civic 10G sa mi páči. A nie som sám. No mnohí mu nevedia prísť na chuť. Ale tak to bolo pri každej z ostatných 4 generácií. Honda v prípade Civicu už tradične provokuje.

Najostrejší model TypeR desiatej generácie má 2,0 litrový prepĺňaný 4-valec. V porovnaní s predchodcom je silnejší len nepatrne. Teraz má 235 kW (320 k), čiže len o 10 koní viac. Maximálny krútiaci moment má hodnotu 400 Nm. Skalných priaznivcov športovej jazdy iste poteší, že aj tento model je k dispozícii len s manuálnou 6-st. prevodovkou. Civic Type-R podľa výrobcu zrýchli z 0-100 km/h za 5,7 sekundy. Maximálna rýchlosť presahuje 270 km/h!

Začiatok výroby novej Type-R sa naplno rozbieha už v nasledujúcich dňoch. Rodiskom je opäť Británia, konkrétne Honda UK Manufacturing Swindon, ktorý je globálnym výrobným centrom pre 10. generáciu hatchbacku Civic. Cenovka tejto krásavice v Anglicku štartuje na £ 31 000.

Uprostred júna sme pozvaní na dynamickú prezentáciu Honda Civic TypeR 10G s jazdami na okruhu aj v bežnej premávke. Sme na tú superostrú potvoru riadne zvedaví. Z akcie vám pred začiatkom letných prázdnin prinesieme aj videorecenziu prvých dojmov z ostrej jazdy.

Zdroj: CarsCoops