Po nedávnej krátkej skúsenosti s Hondou Civic 10G 1,5 turbo sa neviem dočkať modelu Honda Civic Type-R. Už kabát bežnej verzie s trojitou koncovkou výfuku je strihaný oveľa agresívnejšie, ako bežné šedé myšky konkurencie. Kabát Type-R posunuli ešte trochu ďalej. Bežná verzia aj v nevýraznej sivej farbe priťahuje zraky okoloidúcich. Dizajn Type-R vhodne dopĺňajú kolesá, na môj vkus až priveľké. Disky 20tky majú obuté Continental Sport Contact 6.

Dizajn Hondy Civic 10G sa mi páči. A nie som sám. No mnohí mu nevedia prísť na chuť. Ale tak to bolo pri každej z ostatných 4 generácií. Honda v prípade Civicu už tradične provokuje.

Najostrejší model TypeR desiatej generácie má 2,0 litrový prepĺňaný 4-valec. V porovnaní s predchodcom je silnejší len nepatrne. Teraz má 235 kW (320 k), čiže len o 10 koní viac. Maximálny krútiaci moment má hodnotu 400 Nm. Skalných priaznivcov športovej jazdy iste poteší, že aj tento model je k dispozícii len s manuálnou 6-st. prevodovkou. Civic Type-R podľa výrobcu zrýchli z 0-100 km/h za 5,7 sekundy. Maximálna rýchlosť presahuje 270 km/h!

 

Začiatok výroby novej Type-R sa naplno rozbieha už v nasledujúcich dňoch. Rodiskom je opäť Británia, konkrétne Honda UK Manufacturing Swindon, ktorý je globálnym výrobným centrom pre 10. generáciu hatchbacku Civic. Cenovka tejto krásavice v Anglicku štartuje na £ 31 000.

Uprostred júna sme pozvaní na dynamickú prezentáciu Honda Civic TypeR 10G s jazdami na okruhu aj v bežnej premávke. Sme na tú superostrú potvoru riadne zvedaví. Z akcie vám pred začiatkom letných prázdnin prinesieme aj videorecenziu prvých dojmov z ostrej jazdy.

Zdroj: CarsCoops

JAZDA: HONDA CIVIC TYPER (9G)

JAZDA: HONDA CIVIC TYPER (9G)

Po rokoch čakania je tu. A faktom je, že už technické parametre ukazujú, že je bez debaty najextrémnejší hothatch ...

28. 06. 2015
TEST HONDA CIVIC TYPER

TEST HONDA CIVIC TYPER

Nie je dôvod brať si servítky, ani to tvrdiť v hádankách. To, čo som na prvej prezentácii tušil dnes poviem na plné ...

16. 05. 2016