Automobilka Hyundai skráti proces vývoja áut od výkresu po výrobu na 18 mesiacov. Viceprezident dizajnu pre Hyundai a Genesis, Luc Donckerwolke, povedal, že juhokórejská automobilka plánuje reagovať na trendy a dopyt po nových modeloch výrazným skrátením životných cyklov. "Životné cykly sa skracujú a v budúcnosti to bude ešte drastickejšie. Nepochybujem, že aj vývoj auta môže byť skrátený o polovicu." 

Postavia nové dizajnové centrum

V súčasnosti Hyundai trvá asi tri roky, kým sa model po dokončení prvých výkresov dostane do predaja. Kvôli skráteniu tohto obdobia o polovicu, automobilka otvorí obrovské dizajnové štúdio v Namyang R&D centre v blízkosti Soulu. Nové zariadenie za 67 miliónov dolárov má mať 330 000 štvorcových stôp a dá prácu 400 zamestnancom. Oproti „starému“ štúdiu bude viac ako dvojnásobne veľké.

Predstaviteľ súčasného dizajnového jazyka - Hyundai Kona.

Genesis G70 - konkurent pre športové prémiové sedany

Donckerwolke sa domnieva, že už v nasledujúcom roku a pol môžu dizajnéri firmy dosiahnuť skrátenie dizajnových cyklov o 30 %. Najnovší dizajnový jazyk automobilky predstavili na modeli Kona. Zameranie dcérskeho Genesisu na luxusnú odnož dizajnu nám predvedú na modeli G70. Ten má byť konkurentom, napr. pre BMW radu 3. 

Hyundai to myslí so vzhľadom áut vážne a dôkazom sú nové modely. Stačí si len porovnať ich dizajn spred desiatich rokov a máme dôkaz, akú dlhú cestu odvtedy prešli...