Hybridná Impreza má v názve slovo „Sport“ športovými nebudú jazdné vlastnosti ale vzhľad.

Subaru prináša nový model Impreza Sport Hybrid. Na domácom trhu začnú predaje už o pár dní. Hybridná Impreza nebude žiadnym športovým modelom. Pod kapotou nájdeme 2,0 litrový motor s výkonom 110 kW (150 koní) a elektromotor s výkonom 10 kW (14 koní). Kombinovaný výkon hybridnej pohonnej sústavy je 162 koní. Batérie nájdeme pod batožinovým priestorom. Koľko kilogramov pridajú k celkovej hmotnosti zatiaľ nevieme. Subaru však tvrdí, že vďaka ťažkým batériám vzadu vylepšili rozloženie hmotnosti medzi nápravami.


O prenos sily na kolesá sa stará prevodovka typu CVT. Ako sme u Subaru zvyknutí aj novinka dostane permanentný pohon 4x4. Podľa japonskej normy je priemerná spotreba na úrovni 4,9 l/100 km.

Subaru Impreza Sport Hybrid

Batérie v zadnej časti zlepšia rozloženie hmotnosti

Hybridná Impreza má v názve slovo „Sport“ športovými nebudú jazdné vlastnosti ale vzhľad. Impreza Hybrid Sport dostane agresívnejšie nárazníky, veľké bočné prahy a 17“ disky kolies. Nechýba ani decentný strešný spojler. Interiér je v znamení modrej farby, keď v ňom nájdeme modré prešívanie, lišty a doplnky. Záujemcovia môžu siahnuť aj po verzii S, tá nepridá kone, ale sedadlá so semišovým poťahom.


Či príde hybridná Impreza aj do Európy je zatiaľ otázne. Momentálne u nás japonská značka nepredáva ani iné modely Imprezy, ktoré nahradil crossover XV.

Zdroj: autoforum, autoblog

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov