Rolls-Royce Phantom

Toho roku oslavuje spoločnosť 100. výročie známeho symbolu v podobe letiacej ženskej postavy nazývaného Spirit of Ecstasy, ktorý inšpiruje majiteľov, nadšencov a ľudí, ktorí pracujú pre tú najluxusnejšiu značku na svete. Na znak výročia bude každý automobil Ghost a Phantom vyrobený v závode Rolls-Royce v Goodwoode ozdobený soškou Spirit of Ecstasy s nápisom Spirit of Ecstasy Centenary – 2011 pripomínajúcim storočnicu. Zákazníci navyše získajú sto špeciálnych vozidiel vybavených vlastnosťami inšpirovanými tou najznámejšou automobilovou ikonou, ktoré doplní škála exkluzívnych farieb exteriéru, drevené obloženie a voliteľná koža.

Rolls-Royce Ghost

Ashley Andrew, regionálny riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars pre Európu povedal: „Sme radi, že môžeme prvý raz predviesť v Bratislave niekoľko vozidiel z nášho portfólia. Zo Slovenska a okolitých krajín sme zaznamenali veľký záujem a Bratislavský autosalón je ideálnym miestom na predvedenie našich luxusných výrobkov."

Spirit of Ecstasy

V roku 2010 zaznamenala spoločnosť v Európe viac než 50% nárast oproti predchádzajúcemu roku, zatiaľ čo svetový obrat dosiahol rekordný počet 2 711 predaných automobilov. Obrat za rok 2011 vykazuje vývoj s neustálym dopytom po vozidlách z rodiny automobilov Phantom a aj dopyt po automobiloch Ghost.

Pozrite si priloženú galériu. Sú v nej mnohé obrázky na oba typy najluxusnejšej značky sveta.