Tréning robí majstra. Čím viac má pretekár najazdené pred sezónou, tým je lepší predpoklad na dobré výsledky. Matej Koník z tímu LSR Racing neberie prípravu na ľahkú váhu, okrem motoršportového fitness centra Fit 4 Race venuje veľa času aj jazde v motokáre. Ak na trati uvidíte mix bielej, modrej a šedej, je to Maťko v svojej káre.

Maťko pripravený vyraziť na trať

Matej Koník sa pripravuje na sezónu na motokárovej dráhe v Dlhej. Okruh dlhý 1100 m zvládne za 55,4 s a na konci cieľovej rovinky ide šialených 92 km/h!

Domácou traťou malého pretekára je motokárová dráha v Dlhej, kde trávi najviac času. Maťko tu trénuje aj niekoľkokrát za týždeň. Motokára Rotax Micro Max s výkonom 8 k, na ktorej jazdia deti, sa môže zdať nie príliš výkonná, ale opak je pravdou. Na dráhe je to rýchly stroj, aj Maťko s ňou dokáže jazdiť výborne. Jeho najlepší čas na 1100 m okruhu v Dlhej je 55,4 s, na konci cieľovej rovinky ide šialených 92 km/h a najnižšia rýchlosť neklesne pod 40 km/h!

Maťko po stinte schádza z trate

Matej Koník bude štartovať na budúcu sobotu, 25. marca 2017, na prvých pretekoch Slovenského Kartingového Pohára v rakúskom Burcku. Držíme mu palce! Maťka podporujú partneri 360 Fly, SteelDesign, Racing ShopTopSpeed.sk. Ako sa mu darí môžete sledovať na facebookovej stránke Matej Koník alebo na facebookovej stránke LSR Racing.

MATEJ KONÍK MÁ LEN 8 ROKOV A UŽ JAZDÍ MOTOKÁRY

MATEJ KONÍK MÁ LEN 8 ROKOV A UŽ JAZDÍ ...

Meno Koník zo stránok TopSpeed.sk poznáte v spojení s MX-5 Cupom, Lukáš Koník vyhral ročník 2016, no popri pretekaní ...

09. 02. 2017
V DLHEJ PRI TRNAVE VYRÁSTLA NOVÁ VONKAJŠIA MOTOKÁROVÁ DRÁHA

V DLHEJ PRI TRNAVE VYRÁSTLA NOVÁ ...

Výborná správa, pri obci Dlhá neďaleko Trnavy vyrástol nový motokárový a športový areál. Ako vznikla myšlienka ...

05. 03. 2017