Mercedes-Benz Slovakia má problém. Vážny problém! Jeden z marketingových pracovníkov urobil riadny prešľap, ktorého výsledkom „musí“ byť utopenie Mercedesu CLA v bazéne. Celá situácia začala úplne nevinne na facebookovej stránke Mercedes-Benz Slovakia. Správca stránky uverejnil fotku CLA Shooting Brake pri bazéne s popisom: „Má niekto lepší nápad na zajtra?“ Nevinný komentár jedného z fanúšikov nenechal na seba dlho čakať: „A co tak, keby si tento medak zaplaval? :D“. Reakcia správcu stránky bola nečakaná: “Keď vám komentár olajkuje tisíc ľudí, môžete si vybrať, či do toho bazéna nacúvame alebo to dáme driftom.” A problém bol na svete! Správa sa stala virálnou a už na druhý deň mal komentár viac, než tisíc lajkov. Počet ľudí, ktorí by radi videli CLA v bazéne, je už takmer 2500. Nás to teda neteší, autá máme na to až príliš radi. No sľub je sľub.

„Poprosím driftom a rád sa na to prídem osobne pozrieť.“

a problém bol na svete...

Fanúšik Mercedes-Benz Slovakia reagoval po dosiahnutí 1000 lajkov takto: „Poprosím driftom a rád sa na to prídem osobne pozrieť.“ My sme zvedaví akým spôsobom donútia driftovať predokolku s elektronickou ručnou brzdou. Šofér to rozhodne nebude mať ľahké. Riešením by bola verzia A45 AMG, ale tú by snáď neutopili!

Grafická súťaž fanúšikov neuspokojila a CLA chcú vidieť vo vode...

Mercedes sa snažil vyriešiť situáciu „dohodou“. Zorganizoval grafickú súťaž, v ktorej bolo úlohou utopiť CLA Shooting Brake. Autor najlepšieho grafického návrhu vyhral CLA na víkend s plnou nádržou. Samozrejme fanúšikovia stránky sa s „virtuálne utopeným“ Mercedesom nenechali uspokojiť. Krízový štáb zasadol znovu a tentokrát prišli s druhým riešením. Na prvý pohľad sa môže zdať počínanie Mercedesu na sociálnej sieti ako veľký prešľap, šikovní PR pracovníci si však všimli veľký potenciál celej situácie. Detaily vám ešte prezradiť nemôžeme, ale marketingové oddelenie využije prešľap vo svoj prospech.


Zatiaľ vám môžeme povedať len to, že Mercedes CLA do vody pôjde! Finále príde v nedeľu 23.8., ale prvé kusy skladačky vyjdú už skôr. Pre viac info nás sledujte aj naďalej.

Bude vám ľúto utopeného auta?