Formula 1 na Markíze dojazdila, od roku 2015 budeme priame prenosy sledovať na kanáloch Sport1 a Sport2.

AMC Networks International Central Europe nesľubuje iba kvalifikáciu a preteky Formuly 1. Divákom ponúknu aj exkluzívny britský dokumentárny seriál „Legendy Formuly 1“. V 19 dieloch postupne predstavia osobnosti ako Sir Jackie Stewart, Emerson Fittipaldi, Mika Häkkinen alebo Ayrton Senna. Okrem toho sa môžeme tešiť aj na sprievodné preteky GP2 a GP3. Country manažér pre ČR a SR povedal, že preteky nebudú komentovať len zo štúdia, ale budú mať ľudí aj priamo na okruhu: „Náš produkčný tím pripravuje pre fanúšikov F1 skutočne nezabudnuteľný divácky zážitok. Okrem  priamych prenosov v HD kvalite ponúkneme divákom tiež prehľad tých najzaujímavejších momentov z daných pretekov, exkluzívny pohľad do boxov Formule 1 a živé vstupy komentátorov priamo z dejiska pretekov.“

Formula 1 patrí medzi najsledovanejšie športy v TV, no vynára sa otázka, aký bude mať dopad na slovenského fanúšika prechod na kanály Sport1 a Sport2. Tie sa síce nachádzajú v ponuke najväčšieho káblového operátora na Slovensku, ale nie sú v základnom baličku. Priaznivci F1 si budú musieť za sledovanie priplatiť.

Formula 1

Takýto pohľad od roku 2015 uvidíme na kanáloch Sport1 a Sport2

Držiteľ TV práv, AMC Networks International Central Europe sľubuje exkluzívny pohľad do boxov, či vstupy priamo z dejiska pretekov. Diváci sa teda majú na čo tešiť.

Jeden z najlepších slovenských motoršportových komentátorov k prechodu na platené kanály povedal: „Prvé prieskumy hovoria, že diváci nebudú kvôli F1 nakupovať nové stanice do svojho TV prijímača. Je pravda, že Sport 1 aj Sport 2 HD sú v ponuke najväčšieho káblového operátora u nás, no v príplatkovej ponuke. V časoch, keď sa od novej tváre turbo-F1 odvracajú ortodoxní fanúšikovia, je to hra vabank. Odvaha vedeniu AMC Networks určite nechýba. Chápe, že F1 musia ponúknuť vo vysokej kvalite nielen obrazu, ale aj sprievodného slova. Hoci zostavu komentátorského/redaktorského tímu ešte neoznámili, sľubujú vstupy priamo z dejísk GP. Už len to je obrovským prísľubom, na ktorý sa môžu všetci fanúšikovia tešiť.“

Musíme si uvedomiť, že F1 už dlho nie je šport, ale tvrdý biznis. Prechod na platené kanály Sport1 a Sport2 bude znamenať pokles sledovanosti v porovnaní s voľne dostupnými stanicami, no to sa nemusí premietnuť do nižších príjmov z reklamy. Všetko bude závisieť od počtu divákov. AMC Networks International Central Europe toho nesľubuje málo, ak sa im podarí všetko zrealizovať, tak sa fanúšikovia môžu tešiť na veľmi zaujímavý priamy prenos z prvých pretekov F1 sezóny 2015.

Zdroj: tlačová správa, Ján Žgravčák