Tomáš Kukučka

Slovenskí pretekári zvýrazňujú našu krajinu na motoršportovej mape. K úspešným Slovákom sa pridal aj Tomáš Kukučka, ktorý vyhral preteky Ferrari Challenge v Brne.

Kukučka štartoval na vozidle Ferrari Challenge EVO a navyše jeho nedeľňajšie víťazstvo prišlo v case rehabilitácie po nedávnej zlomenine nohy, kvôli ktorej musel vynechať druhé preteky šampionátu v talianskom Mugelle.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

V rámci štvrtkových a piatkových tréningov museli v tíme Dino&Co ešte pracovať na správnych nastaveniach Tomášovho Ferrari 458 Challenge EVO, ako aj na pokazenej prevodovke. V sobotňajšej kvalifikácii skončil slovenský pretekár na 13. mieste absolútne, no v rámci špeciálnych športových pravidiel napokon štartoval z 10. priečky. „Podaril sa mi dobrý štart a hneď v prvej zákrute predo mnou havarovali tri vozidlá, cez čo sa mi podarilo prekľučkovať. Pokračoval som na 4. mieste a v poslednom kole po intenzívnom súboji som napokon skončil na absolútnom 3. mieste a rovnako aj v triede Am, v ktorej štartujem,“ povedal Tomáš a pokračuje: „V nedeľu sa mi podarilo kvalifikovať na 1. mieste v triede a 4. absolútne. Vytvorením štartových miest na základe športových pravidiel som napokon štartoval zo 6. priečky. Po štarte som figuroval na 4. mieste a na tejto priečke som bol ešte 6 minút pred koncom polhodinových pretekov. Napokon som v ďalšom intenzívnom súboji dokázal predbehnúť dvoch súperov. Víťaz však dostal penalizáciu za spôsobenie nehody a tak som na pódiu mohol vyskočiť na najvyšší stupienok, z čoho sa nesmierne teším. Víťazstvo v tomto nesmierne vyrovnanom a prestížnom šampionáte Ferrari si skutočne cením,“ dodal Tomáš na záver.

Tomáš Kukučka

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Počasie pretekom prialo a piloti jazdili na suchej trati. Ferrari Challenge teraz odchádza na portugalský okruh Portimao. Napriek Tomášovmu hendikepu s vynechanými pretekmi v Mugelle a jeho celkovo piatom mieste v šampionáte môže ešte stále zabojovať o čo najvyššie priečky. Napokon od aktuálne prvého ho delí len 17 bodov. Univerzálneho pretekára Tomáša Kukučku najbližšie uvidíme už tento víkend na náročnej Rally Lubeník.

Zdroj: tlačová správa

Foto: facebook Dino&Co Racing Team