Mazda vyrobila prvú MX-5 Cup, nebude však pretekať, ale poslúži ako pace car na Mazda Raceway Laguna Seca.

Nechýba bezpečnostný rám

Všetky Mazdy MX-5 Cup bude vyrábať pretekárske oddelenie v Hirošime. Auto sa bude od 2,0 litrovej Mazdy MX-5 so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou líšiť minimálne. Motor ponechajú sériový, vymenia akurát sanie a výfuk. Dôvod je jednoduchý, chcú aby boli všetky autá rovnaké a nemali problémy s drahými pretekárskymi dielmi a ladením motora. Tým udržia aj cenu v rozumnej hladine. Autu nesmie chýbať bezpečnostná výbava, teda v Japonsku namontujú bezpečnostný rám, pretekársku škrupinu s pásmi, či odstránia zbytočný interiér.

Mazda MX-5 Cup

Mazda vyrobí všetky MX-5 Cup v Hirošime

Automobilka plánuje spustiť nové seriály až v roku 2016, no prvé auto je už na svete. Prvá vyrobená Mazda MX-5 Cup ale nebude pretekať, bude slúžiť ako pace car na Mazda Raceway Laguna Seca. Roadster doplní flotilu, kde je napríklad Mazda 6 alebo Mazda RX-8.

Mazda MX-5 Cup

Mazda MX-5 Cup má veľa spoločného so sériovou Mazdou MX-5

V priebehu budúceho roka chce fabrika vyrobiť približne 100 pretekárskych roadsterov, ktoré poputujú do celého sveta. Presnú špecifikáciu Mazdy MX-5 Cup zatiaľ nepoznáme, ale už vieme, koľko bude stáť. Za zbrusu nový pretekársky špeciál chcú 39 000 dolárov, čo je asi 35 000 eur. Výborná cena za auto, s ktorým sa môžete zúčastniť takmer všetkých pretekov od slalomu až okruhy.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov