Hamilton sa obáva, že nové autá urobia F1 menej vzrušujúcou

Mercedes posledné roky v F1 dominoval, bude to tak aj naďalej?

Lewis Hamilton sa obáva, že nové pravidlá prinesú do F1 menej napätia. Podľa neho väčší prítlak urobí predbiehanie oveľa ťažšie a na trati uvidíme menej akcie.

Lewis Hamilton sa obáva, že väčší prítlak bude mať za následok ťažšie predbiehanie a tým pádom aj menej akcie na trati. „Moji inžinieri hovoria, že bude oveľa ťažšie predbiehať. Ak vidíme, že predbiehanie bude horšie, bude to ešte horšie pre fanúšikov, na pohľad to bude horšie, no ja dúfam, že to nebude tento prípad. Počul som, že napríklad pneumatiky nebudú mať takú priľnavosť ako sme čakali, ale aerodynamický prítlak bude obrovský. Pretože autá budú širšie, budeme mať viac prítlaku, takže autá za nami budú ovplyvnené ešte viac ako doteraz,“ povedal Hamilton.

Hamilton sa obáva, že nové autá urobia F1 menej vzrušujúcou

Nové autá by mali byť rýchlejšie o približne 5 s

Napriek tomu zostáva optimisticky naladený a verí, že Mercedesu budú schopní konkurovať Ferrari a Red Bull. „Možno bude vpredu Ferrari, možno Red Bull, nemám poňatia. Myslím, že veľkou neznámou je Red Bull, vždy postavili úžasné auto. A táto nová aerodynamika, sú výborní vo vytváraní prítlaku, takže bude skutočne zaujímavé sledovať s čím prídu. Dúfam, že to bude skutočne dobré pre súťaženie,“ dodal Hamilton.

Zdroj: carscoops.com