Marco Wittmann získal s BMW M4 DTM titul šampióna ako najmladší Nemec v histórii.

Marco Wittmann týmto výsledkom nadviazal na tradíciu pilotov, ktorí pre BMW vybojovali titul v DTM. Pred ním sa titulom mohol pochváliť Volker Strycek (1984), Eric van de Poele (1987), Roberto Ravaglia (1989) a Bruno Spengler (2012). Keď vezmeme do úvahy všetkých víťazov DTM, je Wittmann len tretím najmladším šampiónom. Wittmann je tiež prvým víťazom, ktorému sa v "novom" šampionáte DTM (od roku 2000) podarilo vybojovať titul už v druhom roku svojho účinkovania.

Marco Wittmann BMW M4 DTM

Marco Wittmann práve vyhral titul jazdcov v DTM

Víťazstvom v šampionáte Marco Wittmann pokračuje v tradícii BMW, ktoré akonáhle vstúpi do DTM s novým autom, na konci sezóny sa teší z jazdeckého titulu. Po úspechu Stryceka v roky 1984 s BMW 635 CSi sa to podarilo van de Poelemu s BMW M3 v roku 1987 a potom aj Spenglerovi s BMW M3 DTM, s ktorým jazdil v roku 2012. Wittmann teraz pokračuje v tradícii s BMW M4 DTM.

Marco Wittmann BMW M4 DTM

Marco spolu s tímom BMW Team RMG

Druhý v poradí, Christian Vietoris (Mercedes) stráca 69 bodov a Wittmanna so 128 bodmi už nemôže ohroziť. BMW Team RMG je v hodnotení tímov na prvej priečka s o 167 bodmi a udržiava si náskok 75 bodov. So ziskom 320 bodov vedie BMW aj v hodnotení značiek.

Marco Wittmann BMW M4 DTM

Marco a BMW Motorsport

Wittmann si teraz môže zvyšné preteky v Zandvoorte a Hockenheime užívať ako šampión DTM. Mladý nemecký pilot začal sezónu senzačným víťazstvom v úvodných pretekoch na Hockenheime. K tomu pridal ďalšie v nasledujúcich pretekoch. Wittmann je s vekom 24 rokov a 294 dní najmladším DTM šampiónom vo farbách BMW a súčasne tiež najmladším nemeckým pilotom, ktorý kedy titul získal.

Marco nadviazal na tradíciu BMW a vyhral šampionát s novým autom, BMW M4 DTM.

Po zisku titulu Marco Wittmann povedal: „Neuveriteľné! Je to skutočne mimoriadny pocit. Dnešné preteky boli vďaka neustále sa meniacim podmienkam veľmi náročné. Sprevádzali ho množstvo bitiek a ja som sa snažil každej z nich vyhnúť. Niekoľko jazdcov dnes skončilo mimo trať a občas to bolo skutočne na hrane. Po včerajšku som príliš neveril, že by dnes mohlo všetko fungovať. Nakoniec sme boli schopní zájsť čisté preteky. Som teraz plný emócií, je to skutočne bláznivé. Celá sezóna bola neuveriteľná. Som hrdý na BMW Team RMG a tiež na BMW Motorsport. Všetci pracovali skvele. Aj zastávky v boxoch boli dnes vynikajúce. Je skutočne fascinujúce vedieť, že už teraz som majstrom šampionátu. Myslím, že dnes nás čaká fantastická oslava.“

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Jens Marquardt, riaditeľ BMW Motorsport vyhlásil: „Je ťažké hľadať slová na opísanie dnešného výkonu Marca Wittmann. Nejedná sa pritom len o dnešné preteky, ale o celú sezónu. V pretekoch, ktoré boli občas skutočne vyhrotené, ukázal chladnú hlavu a súčasne kombináciu agresivity a dokonalej kontroly nad vozidlom. Marco si plne zaslúži byť šampiónom už teraz, s predstihom pred koncom sezóny. BMW M4 DTM, BMW Team RMG a on vytvorili už od začiatku sezóny prvotriednu kombináciu. Pokračujeme v tradícii, že zvíťazíme v každej sezóne DTM, kedy prídeme s novým vozidlom. To je niečo, na čo sme veľmi hrdí. Marco je najmladším nemeckým šampiónom DTM a len málokomu sa podarilo získať titul v sezóne tak. Absolútny megaúspech! Gratulujem týmto nielen Marcovi, ale aj Stefanovi Reinholdovi z tímu BMW Team RMG, ktorý sa značnou mierou na tomto výsledku podieľal. Dnes budeme tu na Lausitzringu oslavovať náš úspech. Po oslavách nášho prvého víťazstva po návrate do DTM a 50. celkového triumfu pre BMW z roku 2012 môžeme teraz pokračovať v tradícii a osláviť prvý titul pre BMW M4 DTM.“

Zdroj: tlačová správa